نمایش روبوت انسان‌نما ساخت داخلی در تورکیه

شرکت روبوت سازی آقین تورکیه روبوت انسان نمای خود را که قابلیت راه رفتن را دارد، به نمایش گذاشت

نمایش روبوت انسان‌نما ساخت داخلی در تورکیه

کارخانه روبوت سازی «آقین روبوت» که تحت پوشش مجموعه شرکت برنامه نویسی "آقین سافت" تورکیه قرار دارد، روبوت انسان نمای "آقینجی-4" خویش را که همزمان با داشتن قابلیت راه رفتن میتواند سه زبان مختلف را درک کرده وپاسخ دهد، به نماییش گذاشت.

این روبوت که  دارای قابلیت دید سه بعدی است، همچنان دارای 37 مفصل روبوتیک بوده در نوع خود بیانگرپیشرفت های تورکیه در این زمینه محسوب می شود.

اوزگور آقین، رئیس هیئت مدیره آقین سافت، درگفتگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به سابقه 9 ساله این شرکت درزمینه ساخت سیستم های روبوتیک، گفت: پس از روبوتهای آقینجی 1، 2 و 3 اینک روبوت آقینجی -4 را با قابلیت راه رفتن و هوش مصنوعی طراحی وتولید کرده ایم.

آقین با بیان این که صفحه اصلی تمامی اجزای موتور ساخت داخلی است گفت: برنامه های آن نیز توسط انجنیران خودمان انجام شده است. این روبوت را که به غیر از حس چشیدن، دارای هر 4 حس دیگر نیز میباشد، میتوانیم با برنامه های مناسب برای کارهای دلخواه خویش تنظیم کنیم.

وی ادامه داد: این روبوت با هوش مصنوعی میتوانند بیش از 3 میلیون شخص را بشناسد و به خاطر بسپارد.

آقین همچنین اضافه کرد: این روبوت ها همچنین دارای قابلیت هم خوانی با طیاره های بدون سرنشین هستند. این روبوت دارای صدای با کیفیت بوده و همزمان میتوانند به سه زبان تورکی، عربی و انگلیسی صحبت کند. هم اکنون بر روی زبان روسی به صفت زبان چهارم آن کار میکنیم. با حسگرهای دستانش میتواند اشیا را به راحتی بگیرد. همچنین میتواند سن و جنسیت مخاطب را تشخیص دهد.اخبار مربوطه