پروژه های صنایع دفاعی تورکیه -13

تورکیه درتاریخ 24 ام ماه جون سال 2018 انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را برگزار کرد

پروژه های صنایع دفاعی تورکیه -13

تورکیه درتاریخ 24 ام ماه جون سال 2018 انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را برگزار کرد. قبل ازاین انتخابات درریفراندوم مورخ 16 اپریل سال 2017 در چهارچوب اصلاحات در قانون اساسی، سیستم ریاست جمهوری مورد قبول واقع شده و تغییرات مهمی در ارگانهای دولتی را بهمراه آورد. بعضی از وزارتخانه ها تغییر یافته، عده یی نیز به ریاست جمهوری وابسته شده و بعضی از آنها کاملا لغو گردید. در این چهارچوب نام مستشاری صنایع دفاعی به  سازمان صنایع دفاعی تغییر یافته و بطور مستقیم تحت نظارت ریاست جمهوری قرار گرفت. در این میان سیستم جدید ریاست جمهوری برنامه اجرایی 100 روزه و اهداف وزارتخانه ها و نهادها را اعلام کرد. در این چهارچوب با آغاز از 3 ام آگست سال 2018 اولین برنامه اجرایی 100 روزه  با محتوای 400 طرح اصولی مورد اجرا قرار داده شد.

اکنون، به ارزیابی های ترکان زنگین مدیر بخش آموزشی سندیکای حرب – ایش تورکیه توجه تان را جلب میداریم:

اهداف مربوط به بحش دفاعی ازجانب سازمان صنایع دفاعی به پیش بردیف شده و با 48 طرح در ردیف نخست برنامه های این سازمان جای گرفت. دومین برنامه 100 روزه که در 13 دسامبر سال 2018 اعلام گردید، شامل 454 طرح عمل به ارزش 24 میلیارد لیره می باشد. پروژه های صنایع دفاعی مانند اولین برنامه اجرااتی، با 52 طرح در ردیف نخست دومین برنامه 100 روزه جای گرفت. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه در اجلاس تشریح برنامه اجراات، از هلی کوپتر چند منظوره تی – 625 که تولید داخلی میباشد، سخن گفته و اظهار داشت، برای نشان دادن سورپریز خود پرده را بر میداریم. هلی کوپتر ملی " گوک بیگ " از ظرفیت حمل 14 نفر برخوردار میباشد. انشاالله تولید انبوه را در سال 2021 آغاز خواهیم کرد.

52 طرح عمل دفاعی 100 روزه

52 طرح با پیشگامی سازمان صنایع دفاعی ظرف 100 روز مورد اجرا قرار داده شد. در این چهارچوب هلی کوپتر تعرضی " آتاک " با امکانات داخلی طراحی و تولید شد. این هلی کوپتر موثرترین هلی کوپتر تعرضی جهان می باشد. قرارداد فروش 30 فروند از این هلی کوپترها به پاکستان در ماه جولای سال جاری به امضا رسیده است. پروژه های ذیربط با تولید موتور ملی این هلی کوپترها سال گذشته آغاز شده بود. در چهارچوب این پروژه ساخت و تحویل دو فروند هلی کوپتر آتاک مد نظر قرار داده شد.

اهداف ذیربط با تانکها، وسایط و ماشین آلات زرهی

سازمان صنایع دفاعی در گذشته نزدیک در زمینه پاسخ دادن به نیاز به تولید تانک ملی گام مهمی برداشته است. در این چهارچوب قرارداد تولید انبوه تانک " آلتای " درتاریخ 9 ام نوامبر سال 2018 به امضا رسید. در این قرارداد تاسیس خط تولید انبوه به تعداد 250 عراده تانک آلتای به ثبت رسانیده شد. در نظر است که اولین تانک بعد از 18 ماه به نیروی زمینی تحویل داده شود. در این چهارچوب در برنامه اجرایی 100 روزه، به امضای قراردادهای جانبی حساس در رابطه با گروه تقویتی پروژه تولید انبوه تانکهای آلتای نیز جای داده شده است. بدون تردید تولید تعداد هر چه بیشتر وسایط و ماشین آلات زرهی  نفوذ و قدرت نیروهای امنیتی کشورمان را افزایش خواهد داد.

طیاره های بدون سر نشین و وسایط زمینی بدون سرنشین

در چهارچوب برنامه اجرایی 100 روزه تورکیه تولید و تحویل 5 فروند طیاره یی بدون سرنشین از نوع TB -2  ، 2 فروندطیاره بدون سرنشین عنقا مد نظر قرار داده شده است. با درنظر گرفتن اهداف این برنامه سطح تکنولوژی صنایع دفاعی تورکیه قابل مشاهده می باشد.

اهداف دومین برنامه 100 روزه بدین شرح می باشد:

تحویل 125 عدد کواد کوپتر

امضای قرارداد تثبیت و تولید تجهیزات طیاره های بدون سر نشین

آغاز مناقصه پروژه های ساخت وسایط زرهی

آغاز پروژه طرح و توسعه طیاره های بدون سر نشین

تورکیه دیگر بصورت کشوری که بتواند با تولیدات صنایع دفاعی ملی خود به نیازهای دیگر کشورها پاسخ بدهد، در آمده است. اهداف صنایع دفاعی در ردیف نخست برنامه دولت تورکیه قرار دارد.  اخبار مربوطه