امریکا: پی کا کا برای منطقه خطر است

امریکا: پی کا کا برای منطقه خطر است

امریکا: پی کا کا برای منطقه خطر است

جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد سازمان تروریستی پی کا کا یک خطر منطقه ای برای ترکیه به شمار میرود.

جان کربی گفت: از ترکیه و مبارزات این کشور بر علیه تروریسم حمایت مینمائیم.

وی، طی سخنانی در جلسه مطبوعاتی روزانه اش به سوالات مربوط به موجودیت سازمان تروریستی پی کا کا در کوه های سنجار در شمال غربی عراق پاسخ داد.

جان کربی ضمن یادآوری این نکته که آمریکا پی کا کا را به عنوان یک سازمان تروریستی میشناسد گفت: ما همچنان پی کا کا را در جایگاه یک سازمان تروریستی میبینیم.  

کربی در اظهارات روز ۱۶ ام دسامبر خود ضمن تاکید بر اینکه پی کا کا ساختاریست که ایالات متحده آن را به عنوان یک سازمان تروریستی میشناسد، گفته بود: "پی کا کا نباید هیچ نقشی در منطقه سنجار داشته باشد. "

بنعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه نیز در پی سفرش به کشور عراق طی سخنانی گفت : "استقرار پی کا کا در منطقه سنجار، مسئله امنیت ملی ترکیه است. این مسئله را در جریان سفر به عراق با تمامی جوانبش مورد بحث و بررسی قرار دادیم. یا عراق و نیروهای پیشمرگ، پی کا کا را از منطقه بیرون خواهند کرد و یا ترکیه آنچه لازم است را به جای خواهد آورد. "

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه قبل از سفر بنعلی ییلدیریم به عراق، در جریان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان در مرکز فرهنگ و کنگره بشتپه به اهمیت منطقه سنجار تاکید نمود.

رجب طیب اردوغان تاکید کرد که هدف سازمان تروریستی پی کا کا تبدیل سنجار به قندیل است، گفت که هرگز به این اقدام اجازه نخواهند داد.  اخبار مربوطه