شهزاده عثمانی در امریکا دفن شد

شهزاده عثمانی در امریکا دفن شد

شهزاده عثمانی در امریکا دفن شد

شهزاده عثمانی در امریکا دفن شد.

جنازه عثمان بایزید عثمان اوغلو، نواسه نسل سوم سلطان عبدالمجید خان، سی ویکمین پادشاه عثمانی و چهل و چهارمین رئیس عثمانی که در سن ۹۳ سالگی در ایالات متحده امریکا درگذشت، در شهر نیویورک به خاک سپرده شد.

جنازه عثمان اوغلو ابتدا به مسجد ایوب سلطان واقع در بروکلین برده شد.

در نماز جنازه که در این مسجد اقامه شد، زینب عثمان همسر عثمان ارطغرل افندی که ماه سپتامبر سال ۲۰۰۹ در استانبول وفات کرده است و برخی از اعضای خانواده وی، همکارانش در کتابخانه ای که در آن کار میکرد و همچنین اعضایی از جامعه ترک، شرکت کردند.

زینب عثمان طی سخنانش با خبرگزاری آناتولی طی این مراسم، ضمن اشاره به اینکه پس از مرگ همسرش عثمان ارطغرل افندی، عثمان اوغلو رئیس خانواده شده بود، ابراز داشت که او یک زندگی ساده داشت. این مورد که وی شاهزاده میباشد را تنها نزدیکانش میدانستند.

زینب عثمان ابراز داشت که رئیس جدید خانواده، دوندار افندی که در شهر دمشق سوریه زندگی میکند، خواهد بود.

جنازه عثمان اوغلو، پس از اقامه نماز جنازه، با خواندن دعاها، به قبرستان Memorial park واشنگتن که در Long Islandقرار دارد برده شده و دفن گردید.

بایزید عثمان اوغلو که مسن ترین فردخاندان بود، اولین کودکی بود که پس از تبعید خاندان عثمانی، در خارج از کشور زاده شده بود. او سال ۱۹۲۴ در فرانسه به دنیا آمده، سپس نیز به همراه مادر و برادر بزرگش به نیویورک مهاجرت نموده، به مدت ۴۵ سال به ترجمه کتاب در ۱۵ زبان مختلف پرداخته و در سال ۱۹۹۷ نیز بازنشسته شده بود.اخبار مربوطه