ولادیمر پوتین برای چهارمین بار منحیث رئیس دولت روسیه انتخاب شد

ولادیمیر پوتین بعد از کسب 75 فیصد از آرای شمارش شده در میدان سرخ مسکو سخنرانی و از حامیان خود سپاسگزاری کرد

ولادیمر پوتین برای چهارمین بار منحیث رئیس دولت روسیه انتخاب شد

109 رای دهنده در روسیه برای انتخاب رئیس دولت خود در دیروز بر سر صندوق های رای رفتند

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه آخرین نتایج غیررسمی شمارش 22 فیصد از صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری اینکشور را که 8 کاندیدا در آن به رقابت پرداختند، اعلام کرد.

براساس این نتایج ولادیمر پوتین رئیس جمهور کنونی روسیه که منحیث نامزد مستقل در این انتخابات شرکت کرده، با کسب 71.97 فیصد از مجموع آرای شمارش شده تاکنون پیشتاز این انتخابات به شمار میرود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور فعلی روسیه بعد از شمارش نیمی از صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری اینکشور و کسب 75 فیصد ازمجموع آرا طی سخنانی در مراسم ویژه چهارمین سالگرد الحاق نامشروع شبه‌جزیره کریمه به روسیه در میدان سرخ مسکو از طرفداران خود تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین اظهار داشت: ''ما تیم بزرگی هستیم و من نیز عضوی از این تیم هستم. موفقیت‌ در انتظار کشورمان است، کارهای مهمی برای روسیه انجام خواهیم داد''.

گفتنی است براساس آخرین نتایج کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه "پاول گرودینین" از حزب کمونیست 13.3 فیصد، "ولادیمیر ژیرینفسکی" از حزب لیبرال دموکرات 6.33 فیصد، "گریگوری یاولینسکی" از حزب یابلوکو 0.8 فیصد، "بوریس تیتوف" از حزب رشد 0.6 فیصد، "سرگئی بابورین" از اتحادیه مردمی سراسری روسیه 0.6 فیصد، "ماکسیم سورایکین" از حزب کمونیست‌‌های روسیه 0.6 فیصد و "کسنیا سوبچاک" از حزب ابتکار مدنی نیز 1.4 فیصد اخذ شده را به خود اختصاص داده اند.اخبار مربوطه