چاووش اوغلو به سیاستمداران اورپایی هشدارداد

وزیر امور خارجه تورکیه با دیدر ریندرس وزیر امور خارجه بلژیک در نیویورک دیداروگفتگو کرد

چاووش اوغلو به سیاستمداران اورپایی هشدارداد

مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه تورکیه در حاشیه اجلاس در سطح عالی مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت عنوان " تاسیس صلح و تداوم بخش به صلح " در نیویورک با دیدر ریندرس وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر بلژیک دیدار و گفتگو کرد .

چاووش اوغلو در این دیدار ضمن یادآوری فعالیت های روز افزون سازمان تروریستی و تجزیه طلب " پ ک ک " در بلژیک به اهمیت مبارزه موثر با تروریزم تاکید کرد.

در این دیدار که در مرکز سازمان ملل متحد انجام گرفت، فریدون سینرلی اوغلو نماینده دایمی تورکیه در سازمان ملل متحد و سردار قلیچ سفیر کبیر تورکیه در واشنگتن نیز شرکت کردند.

براساس اطلاعات دریافتی از منابع دیپلماتیک ، مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه تورکیه در این ملاقات پیرامون عملیات نظامی شاخه زیتون نیروهای مسلح تورکیه بر علیه عناصر تروریستی و تجزیه طلب " YPG/PKK " در منطقه عفرین سوریه اطلاعاتی در اختیار همتای بلژیکی خود قرار داد.

چاووش اوغلو همچنین ضمن جلب دقت به فعالیت های فزاینده سازمان تروریستی " پ ک ک " در بلژیک تاکید کرد  که لازم است بر علیه سازمان های ترریستی بشکلی موثر مبارزه شود.

وزیر امورخارجه تورکیه بمنظور شرکت در 72 امین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت عنوان " تاسیس صلح و تداوم صلح " که روزهای 24 ام و 25 ام اپریل برگزار میشود، در نیویورک بسر میبرد.

در چهارچوب این اجلاس چاووش اوغلو در رابطه با موضع و یاری های تورکیه به تاسیس صلح و تداوم بخشی به آن سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد خواهد کرد.

مولود چاووش اوغلو همچنین با آنتونیوگوترش منشی عمومی سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.اخبار مربوطه