گروه طالبان از سوی کشور های ایران, پاکستان و روسیه حمایت میشود

این مطلب را یک جنرال ارشد اردوی ایالات متحده امریکا اظهار داشت

گروه طالبان از سوی کشور های ایران, پاکستان و روسیه حمایت میشود

جنرال اوستین اسکات میلر‌، نامزد فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان طی سخنانی در نشست کمیته نیروهای مسلح در سنای آمریکا اعلام کرد که پاکستان، روسیه و ایران از طالبان حمایت میکنند.

اسکات میلر‌ پناهگاه‌های شبه نظامیان در مرز بین افغانستان و پاکستان را تهدیدی برای امنیت و ثبات افغانستان دانست و گفت: تا زمانی که روسیه، ایران و پاکستان از طالبان حمایت کنند، تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان نیز نتیجه نخواهد داد.

وی‌ با تاکید بر لزوم اعمال فشار وزارت امور خارجه آمریکا و کشورهای عضو ناتو برای تغییر موضع پاکستان، روسیه و ایران در قبال افغانستان، اظهار داشت: پاکستان علی رغم ادامه مبارزه با گروه‌های مخالف این کشور، از حضور گروه طالبان و شبکه حقانی در خاک پاکستان که درصدد بی ثباتی افغانستان هستند، نیز چشم پوشی مینماید.

میلر همچنین تصریح کرد: شاخه داعش در افغانستان با وجود اینکه در روزهای اخیر تلفات قابل توجهی داشته است، هنوز هم تهدید بزرگی برای این کشور محسوب می شود. داعش با حمایت شبه نظامی گروه های خشونت گرا اقدامات تروریستی علیه غیرنظامیان انجام می‌دهد.

جنرال آمریکایی در پایان افزود: برگزاری عملیات نظامی برای دستیابی به راه حل در افغانستان کافی نیست؛ در این راستا به فشار دیپلماتیک و حمایت اجتماعی نیز نیاز است.اخبار مربوطه