تاکید امینه اردوغان به اهمیت کمکهای بشردوستانه

امینه اردوغان، همسر رئیس جمهور تورکیه با تاکید بر اهمیت کمک های بشردوستانه گفت تورکیه بیشترین میزان کمک را نسبت به درآمد ملی در بین کشورهای جهان ارایه میدهد

تاکید امینه اردوغان به اهمیت کمکهای بشردوستانه

امینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور تورکیه با حضور در پنل دفتر بنیاد پژوهش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی (ستا) با موضوع "نقش تورکیه در سنجش انسانیت امروزی" در واشنگتن، گفت: چشم انداز کمک های بشردوستانه تورکیه متکی به انجام این کمک هاست نه وام های اعتباری. کشورمان در تناسب با میزان درآمد ملی اش بیشترین مقدار کمک های بشردوستانه را در بین سایر کشورهای جهان انجام میدهد، این اقدام بدون چون و چرا میزان سخاوتمندی کشور را نشان میدهد.

وی که در سفر رئیس جمهور تورکیه جهت شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده را همراهی میکند، به سختی هایی که در سومالیا، یمن، سوریه، غزه و میانمار ادامه دارد، اشاره کرد و گفت: در صورتی که برای یاری به یک ملت دیگر بشتابیم در یک هویت والاتر گردهم می آییم. این نیز موجب افزایش سطح همدلی شده و پایه های یک جهان عادل و مسالمت آمیز را مستقر میکنیم.

امینه اردوغان با اشاره به این که بیش از 201 میلیون تن در 134 کشور در سال 2017 نیازمند به این کمک ها هستند، اظهار داشت: این مسئله را میتوان با بخشندگی و محبت به حل برسانیم.

امینه اردوغان با بیان این که تورکیه با همکاری های سازمان مدیریت وضعیت های اضطراری، جمعیت هلال احمر، آژانس همکاری و هماهنگی و نهادهای مدنی از بیش از 3.5 میلیون پناهجوی سوریه  یی میزبانی میکند، گفت: تورکیه  در آفریقا، میانمار و غزه نیز تمامی تلاشش را انجام می دهد. تورکیه تنها امکان مسکن برای مردم سوریه فراهم نکرده است بلکه تلاش می کند تا به این پناهجویان که بیشتر آنان زنان و کودکان هستند، در بخش های مختلف آموزش بدهد، تا بتوانند در آینده به زندگی خود ادامه دهند.اخبار مربوطه