افزایش شمار قربانیان زمین لرزه اندونیزیا

آژانس مدیریت بحران ملی اندونیزیا اعلام کرد بیش از 152 میلیون تن در این کشور در مناطقی زندگی میکنند خطر وقوع سونامی و زمین‌لرزه در آنها وجود دارد

افزایش شمار قربانیان زمین لرزه اندونیزیا

سوتوپو پورو نوگروهو، سخنگوی آژانس مدیریت بحران ملی اندونیزیا طی نشست خبری امروز اعلام کرد که بیش از 152 میلیون انسان در این کشور در مناطقی زندگی میکنند که خطروقوع سونامی و زمین‌لرزه در آنها وجود دارد.

نوگروهو با بیان اینکه در اندونیزیا که از حدود 17 هزار و 500 جزیره تشکیل میشود، 3.8 میلیون تن در مناطق خطرناک از نظر سونامی و 148 میلیون و 400 هزار تن نیز در مناطق خطرناک از نظر وقوع زمین‌لرزه به سر میبرند.

گفتنی است زمین‌لرزه‌ به قدرت 7.7 ریشتری صبح روز جمعه گذشته در 27 کیلومتری شمال شرق منطقه "دونگالا" از توابع جزیره "سولاوسی مرکزی" این کشور به وقوع پیوسته بود که در شهرهای دونگالا و پائولا منجر به سونامی شده است.

بر اساس بیانیه‌ اخیر آژانس مدیریت بحران ملی اندونیزیا قربانیان این زمین‌لرزه و سونامی به 1558 تن رسیده است.

اندونیزیا در حلقه آتش در حوزه اقیانوس آرام واقع شده که در آنجا زمین‌ لرزه‌ها و فوران‌های آتش‌فشانی زیاد رخ میدهد. در اینکشور در 26 دسامبر سال 2004 نیز زلزله‌ای به بزرگی 9.1 ریشتر رخ داده و سونامی بعد از آن منجر به کشته شدن 230 هزار تن شده بود.اخبار مربوطه