تاکنون هیچ‌نهادی در این ولایت به‌دست طالبان نیافتاده‌

براساس اخباررسیده ازوزارت دفاع وداخله افغانستان هیچ نهادی درفراه بدست طالبان سقوط نکرده است

تاکنون هیچ‌نهادی در این ولایت به‌دست طالبان نیافتاده‌

وزارت دفاع ملی و امور داخله افغانستان امروز سه‌شنبه 15 ماه می سال روان، در واکنش به گزارشات مبنی بر سقوط ولایت فراه بدست طالبان اعلام کردند که نبرد در شمال و غرب ولایت فراه (دورتر از شهر فراه) میان نیروهای افغان و طالبان جریان دارد اما هیچ نهادی بدست طالبان سقوط نکرده است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است، تاکنون هیچ‌نهادی در این ولایت به‌دست طالبان نیافتاده‌ و نیروهای قطعۀ 444 ولایت قندهار، کماندو‌ها از ولایت هرات و نیز نیروهای هوایی دولتی و خارجی برای سرکوب طالبان در نبرد هستند.

گذارشهای جان‌باختن آمرامنیت قوماندانی پولیس ولایت فراه را نیزسخنگوی وزارت امورداخله افغانستان  رد کرده و میگوید: "او تنها زخم برداشته‌ است و همین‌اکنون با طالبان درگیر نبرد است".

همچنان دانش از شهادت شش‌ تن از نیروهای دولتی افغان و کشته شدن هشت تن از مخالفان مسلح دولت در این درگیری خبر داده است.

از سوی دیگر، فرید بختاور، رییس شورای ولایتی فراه گفته است که تاکنون هیچ‌نیروی به این ولایت فرستاده نشده‌ و طالبان بر زندان این ولایت، حمله کرده‌اند.

بر اساس اطلاعیه وزارت دفاع ملی افغانستان، نیروهای کماندو، نیروهای هوایی و نیروهای پیاده در غرب این کشور، در مقابله با تهدیدات گروه های تروریستی طالبان در فعالیت قرار دارند.اخبار مربوطه