ولایت فراه کاملا از لوث گروه تروریستی طالب پاکسازی گردید

طالبان صبح دیروز به ولایت فراه به شکل گروهی حمله کردند ودر طول روز درگیری آنها با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ادامه پیداکرد

ولایت فراه کاملا از لوث گروه تروریستی طالب پاکسازی گردید

 

وزارت امور داخله افغانستان امروز چهارشنبه 16 می، اعلام کرد که ولایت فراه کاملا از لوث گروه تروریستی طالبان پاکسازی شده و دست‌کم 300 طالب کشته و ده‌ها تن دیگر آنان دستگیر شدند.

نجیب‌الله دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، در صفحه فیسبوکش نوشت: "فراه بصورت مکمل از وجود تروریستان وحشی صفت پاکسازی شد".

در همین حال، عبدالصبور خدمت، نماینده مردم فراه در مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت: "آرامش به شهر فراه بازگشته است".

طالبان صبح دیروزسه‌شنبه 15 می، به ولایت فراه افغانستان به شکل گروهی حمله کردند ودر طول روز درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ادامه پیداکرد.

گزارش‌های وجود داشت که طالبان نهادهای دولتی را در این تصرف کردند اما وزارت دفاع ملی و امور داخله افغانستان در واکنش به این گزارشات روز گدشته اعلام کردند که نبرد در شمال و غرب ولایت فراه (دورتر از شهر فراه) میان نیروهای افغان و طالبان جریان دارد اما هیچ نهادی بدست طالبان سقوط نکرده است.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان روز گذشته گفت، نیروهای قطعۀ 444 ولایت کندهار، کماندو‌ها از ولایت هرات و نیز نیروهای هوایی دولتی و خارجی با طالبان درگیر هستند.

از سوی دیگر، نیروهای کمکی افغان و نیروهای ناتو طالبان را از هوا در این ولایت هدف قرار دادند.

به گفته سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، در این درگیری‌ها 10 سرباز دولتی شهید و زخمی شدند، آمرحوزه سوم امنیتی فراه نیز در میان شهید شدگان این حادثه است.اخبار مربوطه