طالبان در ولایت غزنی به پوسته های امنیتی حمله کردند

به گفته مقامات امنیتی این حملات طالبان شب گذشته صورت گرفته است

طالبان در ولایت غزنی به پوسته های امنیتی حمله کردند

فرید احمد مشعل، قوماندان امنیه ولایت غزنی امروز جمعه اعلام کرد: طالبان شب گذشته یورش خود به شهر غزنی را آغاز کردند و به موانع امنیتی اطراف این شهر یورش بردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه گردیدند.

مشعل افزود: شبه نظامیان طالبان نیمه شب گذشته با حملات شان به پاسگاه های امنیتی حومه شهر غزنی حمله کردند. پس از درگیری شدید با نیروهای پلیس این شهر عقب رانده شده و اجساد اکثر شبه نظامیان اکنون در کنار جاده ها باقی مانده است.

شاه حسین‌ مرتضوی، معاون‌ سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان نیز اعلام کرد نیروهای ویژه پلیس و کماندوهای ارتش وارد شهرغزنی گردیده اند.

ضمناً دفتر مطبوعاتی ارتش در غزنی هم طی اطلاعیه اعلام کرد که تعدادی زیادی شبه نظامی طالبان که نیمه شب گذشته از چندین جهت به شهر غزنی حمله کرده بودند، با نیروهای امنیتی درگیر شدند. بیش از 75 عضو طالبان در این درگیری کشته شدند. مرکز غزنی هم اکنون تحت کنترل نیروهای امنیتی میباشد.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی نیز از کشته و زخمی شدن بسیاری از شبه نظامیان خبرداد و گفت که درگیری در یک منطقه نزدیک به مرکز این ولایت رخ داده است.

طالبان نیز با انتشار اطلاعیه ای مدعی شد، «حمله به غزنی در چارچوب عملیات بهار صورت گرفت و صد‌ها تن از اعضای این گروه مجهز به سلاح‌های سنگین نقاط کنترل و بازرسی و مراکز پلیس شهر را تصرف کرده‌اند».اخبار مربوطه