خلاصه یی از مطبوعات تورکیه جمعه 21 جدی 1397 هجری شمسی

مروری براخباروگزارشات منتشرشده در مطبوعات امروزتورکیه

خلاصه یی از مطبوعات تورکیه جمعه 21 جدی 1397 هجری شمسی

 

روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقل از روزنامه تایمز با عنوان"اردوغان در زمینه سازمان تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک/ ی پ گ کاملا حق دارد" نوشته است:

در سایت اینترنتی روزنامه تایمز منتشر آمده است که، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه در زمینه ی پ گ کاملاحق بجانب است است. در این خبر ضمن تاکید به عدم وجود تفاوت بین پ ک ک و ی پ گ آمده است، حمایت آمریکا به عنوان یک قدرت جهانی در نظام سرمایه داری، رهبر ناتو و اتحاد غرب، از سازمان تروریستی پ ک ک / ی پ ج که به صفت سازمانی که پیرو مارکسیزم قدیمی و فلسفه موری بورکچین آنارشیست کمتر شناخته شده میباشد، غیر قابل درک است.

"سفر هیات آمریکایی به تورکیه برای فروش پاتریوت " عنوان گزارشی است که روزنامه وطن در شماره امروز خود منتشر کرده است:

 بر اساس گزارش این روزنامه، در روزهای بین 15-16 جنوری هیاتی از آمریکا با هدف انجام مذاکرات مربوط به فروش تجهیزات دفاع راکتی پاتریوت به تورکیه سفر خواهد کرد. این هیات هفته آینده با سازمان صنایع دفاعی تورکیه وارد مذاکره خواهد شد. پیش شرط آمریکا برای فروش این تجهیزات دفاع راکتی لغو خرید تجهیزات دفاع راکتی هوایی اس -400 از روسیه است. ولی تورکیه در زمینه خریداری اس -400 ها مصمم است. هیاتی از تورکیه نیز در اواخر ماه جنوری جهت مذاکره به واشنگتن سفر خواهد کرد.

روزنامه خبرتورک در گزارشی با عنوان "هدف 70 میلیون توریست، 70 میلیون درآمد" مینویسد:

محمد ایرسوی وزیر فرهنگ و گردشگری، در 49 امین دوره از نمایشگاه گردشگری که در شهر اوترخت هالند برگزار میشود، شرکت کرد. ارسوی در این نمایشگاه که با استقبال وسیع بخش گردشگری مواجه میشود، اعلام کرد که صنعت گردشگری تورکیه در سال 2018، سرعت فوق العاده یی یافته است. وی با اشاره به انتظارات مربوط به افزایش 18-20 فیصدی در تعداد توریستهایی که قرار است در سال 2019 از تورکیه بازدید کنند، گفت: در سال 2019 شمار توریست ها به مرز 52 میلیون بالغ خواهد شد. اهداف خود را ارتقاء دادیم. هدف جدیدمان 70 میلیون توریست و 70 میلیون درآمد است.

و روزنامه ستار در گزارشی با عنوان "جایزه ای که باعث افتخار بخش توریزم حلال شد" نوشته است:

 نام هوتل 5 ستاره آدین بیچ در شهر آلانیا در بهشت گردشگری تورکیه آنتالیا، که با ارائه خدمات بی نظیر و نمونه به مسافرین نقش پیشرو در صنعت توریزم حلال در تورکیه را ایفا میکند، در فهرست هوتل هایی جای گرفت که شایسته دریافت جایزه شدند. این فهرست با امتیاز 8 میلیون توریست به 900 هراز هوتل تشکیل شده است. بدین ترتیب هوتل آدین بیچ جایزه " HolidayCheck 2019" را به خود اختصاص داد و در بین هوتل هایی قرار گرفت که اقامت در آن توصیه میشود.اخبار مربوطه