رسانه های گروهی جهان چه میگویند 19.05.1397

رسانه های گروهی جهان چه میگویند 19.05.1397

رسانه های گروهی جهان چه میگویند 19.05.1397

روزنامه دراشپیگل آلمان مینویسد آمدن گردشگران به شهر توریستی آنتالیا ترکیه، در این فصل در حد رکورد بوده است.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه مینگارد انجنیران ترک، قادر به تولید سکرینی با پیکسل بلند شده اند.

خبرگزاری ریانوستی روسیه مینویسد اندری ایونین عضو آکادمی علوم فضایی روسیه، اعلام کرد که همکاری انقره با چین و روسیه در زمینه فعالیتهای فضایی بسیار مفید خواهد بود.

روزنامه الشرق الاوسط در لندن در خبری نوشته است رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا یک صحبت تلفنی انجام داده و به علت اقدام به سوء قصد بر علیه مادورو در حین سخنرانی اش در رژه نظامیان، برای او آرزوی سلامتی کرده است.

خبرگزاری تاس مینویسد فاتح دونمز وزیر انرژی و منابع طبیعی، در پی اعمال تحریمات مجدد آمریکا بر علیه ایران گفت که ترکیه هرگز روابط اقتصادی خود با ایران را قطع نخواهد کرد.

خبرگزاری DPA در آلمان مینگارد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه رسما اعلام کرد که در روزهای 28 و 29 سپتامبر به کشور آلمان یک سفر رسمی انجام خواهد داد.

خبرگزاری ترند آذربایجان میگوید ترکیه به رغم تحریمات آمریکا بر علیه ایران به خرید گاز از این کشور ادامه خواهد داد.

خبرگزاری رویترز انگستان مینویسد سربازان ترک در سوریه از سوی مردم منطقه به عنوان تضمینی در برابر رژیم اسد و سازمان های تروریستی مشاهده میشوند.

خبرگزاری فارس مینویسد رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان، طی گفت ‌وگوی تلفنی همکاری‌های 2 کشور و دیدارهای آینده را بررسی کردند. روسای جمهور 2 کشور بر عزم قاطع و پایبندی خود برای تعمیق و تحکیم بیش از پیش همکاری‌های راهبردی بین ازبکستان و ترکیه تاکید کردند.

بازهم خبرگزاری تاس مینگارد ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سرگی لاوروف وزیر أمور خارجه اینکشور در روزهای 13 ام و 14 ام آگوست از ترکیه دیدن خواهد کرد و در اجلاسی با شرکت سفیر کبیران و نمایندگان دایمی کشورهای خارجی در انقره شرکت خواهد کرد.


برچسب ها: رسانه ها , جهان

اخبار مربوطه