رسانه های گروهی جهان چه میگویند؟ جمعه 18عقرب 1397 هجری شمسی

خلاصه یی ازاخباروگذارشات چاپ شده طی یک هفته درمطبوعات جهان

رسانه های گروهی جهان چه میگویند؟ جمعه 18عقرب  1397 هجری شمسی

خبرگزاری رویترز انگلستان:

 رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه اظهارداشت، ازحقوق تورکیه و جمهوری تورک قبرس شمالی در مدیترانه شرقی حراست کرده و به اقدامات تکطرفه یونان و جامعه یونانی تباردراین منطقه اجازه نخواهیم داد.

روزنامه ولتآم سونتاگ Welt Am Sonntag آلمان:

 تورکیه درعرصه اقتصاد به موفقیتهای زیادی تحقق میبخشد. درحالیکه ارزش لیره تورکیه درمقابل دلار بسرعت افزایش مییابد، کسری معاملات جاری نیز بسرعت کاهش پیدا میکند. درگزارش بانک مرکزی با عنوان "سهولت درانجام کار" که در هفته جاری انتشار یافته، از تورکیه تقدیر بعمل آمده است.

خبرگزاری ایرنای ایران:

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه تورکیه اظهار داشت، عربستان سعودی برخی از دلایل ذیربط با قتل جمال قاشقجی روزنامه نگار سعود در سرقنسولگری این کشور در استانبول را به اطلاع افکار عمومی نرسانیده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس امریکا:

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه تورکیه گفته است، تحریمات امریکا علیه ایران بدورازمنطق بوده و خیلی ها خطرناک است.

باز هم ازخبرگزاری ایرنا:

 تورکیه انتظار دارد که واشنگتن در مورد مبارزه با سازمان تروریستی پ ک ک و شاخه های این سازمان در عراق و سوریه، گامهای ملموس و بیشتری بردارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس امریکا:

 خلوصی آقر وزیر دفاع ملی تورکیه در رابطه با تصمیم امریکا در مورد دادن پاداش برای آنهایی که محل اختفای سه تن از سرکردگان سازمان تروریستی پ ک ک را افشا بکنند، اظهار داشت، انتظار داریم واشنگتن در مورد ی پ ج نیز که هیچ فرقی با پ ک ک ندارد، از همین موضع تابعیت بکند.

دویچه وله آلمان:

ابراهیم قلین سخنگوی ریاست جمهوری تورکیه اظهار داشت، تصمیم امریکا در مورد تعیین پاداش برای افشای محل اختفای سه تن از سرکردگان سازمان تروریستی پ ک ک، گامیست که دیرکرد برداشته شده  است.

و روزنامه رنمین ریائو چین:

 استانبول در سال 2017 از 11 میلیون توریست خارجی میزبانی کرده و در 8 ماه اول سال جاری حدود 250 هزار چینی از این شهر زیبا دیدن کرده اند.اخبار مربوطه