انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی تورکیه 24 جون 2018 برگزار می شود

رئیس جمهور تورکیه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان کشور روز یکشنبه 24 جون2018 برگزار خواهد شد

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی تورکیه 24 جون 2018 برگزار می شود

رئیس جمهور تورکیه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان کشور روز یکشنبه 24 جون2018 برگزار خواهد شد.

 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور تورکیه در نشست خبری پس از دیدار با دولت باغچه‌لی رهبر حزب حرکت ملی اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی تورکیه روز یکشنبه 24 جون 2018 (سوم تیر 1397) برگزار خواهد شد.

اردوغان گفت که تصمیم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام، پس از مشورت با اعضای حزب عدالت و توسعه و در نظر گرفته شدن شرایط خاص منطقه مخصوصا جنگ و بحران سوریه و تحولات عراق گرفته شده است.

دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی تورکیه دیروز طی سخنانی در نشست گروهی حزب متبوع خود در مجلس کشور ضمن پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام گفته بود: مراجعه مردم به صندوق‌های رای در روز 26 آگست 2018 برای انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس همزمان با سالگرد پیروزی نبرد ملازگرد، بهترین، دموکراتیک‌‌ترین و عاقلانه‌ترین روش برای پاسخ به دشمنان تورکیه است.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تصویب قوانین لازم، حزب حرکت ملی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد. لزومی بر ایجاد وقفه در این امر وجود ندارد. بر هم زدن نقشه های آشوبگرانه لازم است. زمان پایان دادن به برخی مناقشات بر سر زمان انتخابات فرا رسیده است.اخبار مربوطه