Anadolu Efes savladao Žalgiris; U narednom kolu dočekuje odličnog Himkija u Istanbulu

Anadolu Efes pobjedio je Žalgiris u gostima sa 79:58 u meču 17. kola Evrolige, i sada imaju skor 11-6, dok je tim iz Kaunasa na 7-10.

Anadolu Efes savladao Žalgiris;  U narednom kolu dočekuje odličnog Himkija u Istanbulu

U drugoj četvrtini gosti su stvorili  prednost, očekivao se odgovor domaćih u nastavku, ali videli smo nešto sasvim suprotno – na krilima izvrsnog Moermana prednost je samo rasla, Žalgirio Arena je utišana, a Efes je rutinski priveo meč kraju.

Nakon  četiri poraza u pet utakmica, Atamanov tim je sada vezao dve pobjede, dok je Žalgiris izgubio i treći meč u nizu.

Odličan je bio Adrijen Moerman sa 23 poena (5-8 za dva, 4-9 za tri) i 6 skokova, Brajant Danston postigao je 13 poena, a Rodrig Bobua 12, uz 4 skoka i 3 asistencije. Vasilije Micić bivšem klubu ubacio je 5 poena (2-7 iz igre za 28 min), uz po 2 skoka i asistencije.
U Žalgirisu je Grigonis  ubacio 9, a Volton i Volters po 7 poena.
U narednom meču Efes dočekuje Himki, dok Žalgiris gostuje Fenerbahčeu u Istanbulu.