Сребрен и бронзен медал за Турција во брзо лизгање

Турските спортисти освоија две медали на натпреварот Панониа Опен што се приредува во Унгарија

Сребрен и бронзен медал за Турција во брзо лизгање

Сребрен и бронзен медал за Турција во брзо лизгање

Турските спортисти освоија две медали на натпреварот Панониа Опен што се приредува во Унгарија.

Мукерем Дениз  стигна втор на целта на трката 1500 и 1000 метри  за сениори освојувајќи сребрен медал.

Бронзениот медал му припадна на Бурак Акар во јуниорска конкуренција кој пристигна прв на целта во трката на 1500 метри. Сепак Акар во генералниот пласман беше трет така да му припадна бронзен медал.

Репрезентативецот Фуркан Акар мораше да се задоволи со четвртото место во трката на 1500 метри во јуниорска Ц категорија.Слични вести