Вечерва во Ескишехир Турција ќе игра против Исланд

Натпреварот ќе се одигра во рамките на Светскиот шампионат 2018 и ќе започне во 21.45 според локално време.

Вечерва во Ескишехир Турција ќе игра против Исланд

Турската фудбалска репрезентација вечерва во Ескишехир ќе игра против репрезентацијата на Исланд.

Натпреварот ќе се одигра во рамките на Светскиот шампионат 2018 и ќе започне во 21.45 според локално време.

Пред натпреварот пред камерите се појавија техничкиот директор Мирчеа Луческу и фудбалерот Арда Туран.

Арда изјави дека очекува добро да ги искористат шансите во последните два натпревари од првенството.

Техничкиот директор Луческу пак рече дека им претстои натпревар за  кој очекува мирно да помине. Тој додаде дека нема да биде лесно,но дека има екипа во која силно верува и фудбалери кои знаат како да играат на вакви натпревари.

 

 Слични вести