Вечер во 20.30 часот Турција ќе игра подготвителен натпревар против Албанија

Градиме нова фудбалска генерација во турскиот фудбал

Вечер во 20.30 часот Турција ќе игра подготвителен натпревар против Албанија

Во рамките на подготвителните натпревари, фудбалската репрезентација на Турција ќе одигра пријателски натпревар против Албанија.

Турската репрезентација подготовките ги продолжува во Анталија каде што ќе се игра подготвителниот натпревар.

Натпреварот меѓу Турција и Албанија ќе се одигра во 20.30 часот според турско време на стадионот на Анталија.

Селекторот на турската фудбалска репрезентација Мирчеа Луческу на прес конференцијата пред натпреварот одговараше на прашањата на новинарите и рече:

„Градиме нова фудбалска генерација во турскиот фудбал. Градиме млада и нова генерација“ подвлече романскиот селектор Луческу.Слични вести