Вечерва Бешикташ ќе игра против Лајпциг

Натпреварот ќе започне во 22.45 часот според турско време

Вечерва Бешикташ ќе игра против Лајпциг

Вечерва Бешикташ излегува на последниот натпревар во Лигата на шампионите.

Црно-белата екипа која претходно ја загарантира лидерската позиција во групата, вечерва во гости ќе игра против германскиот противник Лајпциг.

Натпреварот ќе започне во 22.45 часот според турско време.Слични вести