Бешикташ ја совлада екипата на Лајпциг со резултат од 2-1

Головите на Бешикташ, во 10-та минута го постигна Негредо и во 90-та минута Талиска

Бешикташ ја совлада екипата на Лајпциг со резултат од 2-1

Екипата на ФК Бешикташ на 6-от и последен натпревар во Г групата на УЕФА Лигата на шампиони во гости ја совлада екипата на германскиот противник Лајпциг со резултат од 2-1.

Головите на Бешикташ, во 10-та минута го постигна Негредо и во 90-та минута Талиска, додека голот на Лајпциг го постигна Кеита.

Нашиот претставник Бешикташ кој претходно го имаше гарантирано пласманот во последните 16 екипи на првенството, лидерската позиција во Г групата ја оконча со 14 поени.Слични вести