Бразил играше нерешено со Швајцарија 1-1

Првиот гол на натпреварот го постигна Кутињо во 20 минута

2018-06-17T201933Z_1146642967_RC1C42B3EB00_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BRA-SWI.JPG
2018-06-17T194235Z_551016189_RC1B3BCA0C20_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BRA-SWI.JPG
2018-06-17T194700Z_1413340712_RC12CE11E6E0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BRA-SWI.JPG
2018-06-17T214919Z_260803602_RC12992D48C0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BRAZIL.JPG

На елиминационите натпревари во Е групата на Светското првенство во фудбал на ФИФА 2018, Бразил играше нерешено против Швајцарија 1-1.

Првиот гол на натпреварот го постигна Кутињо во 20 минута чиј шут откако удри во стативата влезе во голот и Бразил поведе со резултат со 1-0.

Во 50-та минута Зубер со глава го постигна голот кој го изедначи резултатот на натпреварот.

Покрај притисокот на Бразил во последните минути, натпреварот заврши нерешено 1-1.Слични вести