Аргентинецот Нестор Питана ќе суди на финалниот натпревар на СП 2018 Русија

Натпреварот меѓу селекциите на Хрватска и Франција ќе се игра на стадионот Лужински во Москва во недела на 15 јули во 18.00 часот.

2018-07-06T152141Z_1312397948_RC1E3EFBD7F0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-URY-FRA.JPG

Судијата од Аргентина Нестор Питана ќе суди на финалниот натпревар на Светското првенство 2018 во Русија.

Финалниот натпревар ќе го играат селекциите на Хрватска и Франција.

Натпреварот ќе се игра на стадионот Лужински во Москва во недела на 15 јули во 18.00 часот.

На Питана ќе му помагаат Хернан Маидана и Хуан Пабло Белати.

Четврти судија ќе биде Бјорн Куиперс од Холандија.

 

 Слични вести