Ердоган ќе одржи телефонски разговор со Путин

Главна тема на разговорот ќе биде одлуката на Трамп

Ердоган ќе одржи телефонски разговор со Путин

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган ќе одржи телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин во врска со одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за признавање на Ерусалим за главен град на Израел.Слични вести