ضرورت بررسی روابط میان داعش و امریکا

قطعا داعش یک سازمان تروریستی بدون پایگاه در منطقه است. با این حال، همکاران ما در رسانه های غربی نمی خواستند آن را باور کنند.

ضرورت بررسی روابط میان داعش و امریکا

 

اردال شیمشک در مقاله هفتگی خود این بار به بررسی روابط میان گروه تروریستی داعش و آمریکا پرداخته است.

مقاله وی به این شرح است:

قطعا داعش یک سازمان تروریستی بدون پایگاه در منطقه است. با این حال، همکاران ما در رسانه های غربی نمی خواستند آن را باور کنند. حتی کسانی هم بودند که به روشنی اعتراف کردند که باور نخواهند کرد.

رابطه همکاری ما با این افراد ریشه در گذشته ها دارد. این دوستی از طریق رسانه های اجتماعی یا حضور در جلسات خسته کننده بین المللی حاصل نشده است. این دوستی در میدانهای جنگ بوجود آمده است. دوستی های ما با همکاران خبرنگارمان اغلب در خط مقدم روی داده است. این دوستان ما در جنگ های بسیاری از فروپاشی یوگسلاوی گرفته تا رواندا، آفریقا و جای جای خاورمیانه حضور داشتند. گاهی اوقات من در مورد دوستانی سخن می گویم که با انها برای هفته ها در یک آپارتمان ویران شده اقامت کرده ایم و لقمه نانی را همراه هم خورده ایم. حتی لحظاتی بوده که یکی از ما زخمی شده و دیگران وی را ساعتها بر دوششان حمل کرده اند.

کسانی که حقیقت موجودیت داعش را می بینند تاکنون نتوانسته اند این حقیقت را در ارگان های رسانه ای خود منتشر کنند.

اقدامات سازمان تروریستی داعش، به ویژه در "جنگ های زرهی" بسیار آشنا بود. به نظر می رسید که تاکتیک ها و روش های مورد استفاده داعش در جنگ های زرهی و شیوه بکارگیری اسلحه سنگین از سوی آنان شبیه برخی از کشورهای عضو ناتو بوده است.

ما در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده آمریکا پاسخ پرسشهای خود را یافتیم.

دونالد ترامپ کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در توییتی که آن را بعدا پاک کرد نوشته بود:" داعش توسط پرزیدنت اوباما تاسیس شد".

پس از اعتراف ترامپ، همکاران غربی ما اندکی شجاعت به خرج دادند و شروع به تحقیق درباره رابطه آنها با غرب کردند.

بیایید به آمار مختصری از عملیات نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده علیه داعش نگاه کنیم:

تعداد پروازهای انجام شده توسط کشورهای ائتلاف در برابر نیروهای ائتلاف: 28181

تعداد روزهای سپری شده در عملیات: 1185

تلفاتی که از سوی نیروهای ائتلاف به داعش وارد شده است:  5000

تعداد موشک ها و بمب های شلیک شده به سوی داعش: 102082

اعداد مذکور بخوبی نشان دهنده بازی موجود است. به دلیل تغییر مداوم تعداد سربازان  نیروهای ائتلاف و ایالات متحده در جنگ با  داعش امار دقیقی از این سربازان در دست نیست. اما می دانیم که سازمان تروریستی PYD به عنوان شریک ایالات متحده در حدود صد هزار نیروی مسلح دارد.

در چند روز گذشته، تلویزیون دولتی بریتانیا، اسناد و تصاویری را رو کرد که نشان می دهد میان داعش  و ایالات متحده آمریکا شراکتی در کار است. در شرایط عادی، این حادثه در جهان غربی می باید قیامتی بر پا می کرد. اما هیچ کس تا به حال در این خصوص حرفی نزده است. حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا که قربانی دهها حمله داعش شده اند نیز سکوت کردند.

این در حالی است که ارتش جمهوری ترکیه با نیرویی به استعداد یک صدم این تعداد توانست صرفا در مدت 3 ماه ضربات مهلکی به داعش وارد کند و این گروه تروریستی را تا استانه نابودی به پیش برد و مرزها ترکیه را به طور کامل از داعش پاکسازی کند. در خلال این عملیات 500 سرباز ترک بیش از 7000 عضو داعش را نابود کردند. ارتش ترکیه در طی 2 ماه ضرباتی بسیار بیشتر از نیروهای ائتلاف در خلال 4 سال به داعش وارد کردند.

نحوه مبارزه و نوع ارتباط ایالات متحده با این سازمان تروریستی دیگر تنها موضوعی نیست که صرفا در حد سئوال یک روزنامه نگار مطرح شود.

کشورهای ترکیه، روسیه، بریتانیا، ایران و سوریه باید در راستای یک برنامه مشترک به سیستم قضایی بین المللی مراجعه کنند. چراکه در حال حاضر ارتباط بین یک دولت و یک سازمان تروریستی که موحب کشته شدن صدها هزار غیرنظامی بی گناه، اعم از کودکان، زنان و سالخوردگان شده اشکار گردیده است. این سوء ظن باید مورد تحقیق و پرسش قرار گیرد. تا زمانی که این مهم انجام نشود، اعتقاد مردم دنیا به نظم جهانی بار دیگر دچار تزلزل خواهد شد.

در این میان برخی از کشورهای جهان اتهامات سازمان تروریستی فتح الله گولن(FETO)، به عنوان یک سازمان تروریستی بین المللی علیه ترکیه را دستآویز خود کرده بودند. به حدی که آنها کمک های بشردوستانه دولت ترکیه به غیرنظامیان بی گناه سوریه و جنگجویان قانونی را به عنوان "کمک به داعش" نشان می دادند.

جهان غرب دروازه های خود را به روی این افراد که به صورت واضحی در ترکیه مرتکب جرائم شده بودند گشود. برخی از کشورهای غربی برای آنها پاسپورت دیپلماتیک صادر کردند و حتی برخی از این افراد در سطح ریاست جمهوری مورد استقبال قرار گرفتند.

اما چرا مدعیان قانون، دموکراسی و حقوق بشر، در مورد نمایش تئاتر میان داعش و آمریکا که توسط همکاران انگلیسی ما کشف شده است، سکوت کرده اند ؟ این سکوت بسیار شرم آور است.

این در حالی است که کشورهای غربی هزینه تماشای این تئاتر را با قربانی شدن صدها نفر پرداخت کردند. آیا واقعا سخت است که حقیقت را بیان کنیم و به شریک تروریستها بگوییم: " تو خود یک تروریست هستی؟"

ایا هستند کسانی که مایل نیستند این نمایش به پایان برسد؟!خبرهای مرتبط