جهان ورزش - ماراتن استانبول

استانبول شهری ست که سیر تاریخ را تغییر داده است

جهان ورزش - ماراتن استانبول

استانبول شهری ست که سیر تاریخ را تغییر داده است.

استانبول با تنگه بسفر، هفت تپه و زیبائیهای طبیعی خود بسان شهر ویژه ای می ماند.

استانبول با تاریخ، اقتصاد، فرهنگ و حیات اجتماعی یک متروپل می باشد.

استانبول پلی ست مابین دو قاره اروپا و آسیا

استانبول تنها ماراتن بین دو قاره است.

39 امین ماراتن استانبول با شرکت هزاران نفر و با شعار " برای آینده کودکانمان می دویم "، از کرانه آناتولی آغاز شده و در کرانه اروپا به پایان رسید. دونده فرانسوی آبراهام کیپروتیش با درجه 2 ساعت و 11 دقیقه و 22 ثانیه، پارکور 42 هزار و 195 متری را در رده نخست به پایان برد. در ماراتن استانبول ژاکوپ کنداگور از کنیا به مقام دوم و بازو وودکو از اتیوپی نیز به مقام سوم دست یافت.

ماراتن استانبول در لیست " ماراتن طلایی " فدراسیون بین المللی دو میدانی جای دارد.

مسابقات جهانی موتوجی پی با رقابتهای 18 امین مرحله که در پیست ریکاردو تورمو ترتیب یافت، به پایان رسید.

در این مسابقه، دنی پدروسا اسپانیایی از تیم رپسول هوندا با زمان یک ساعت و 29 دقیقه و 897 هزارم ثانیه به عنوان نخست مرحله هجدهم و نهایی مسابقات موتو جی پی قهرمانی جهان در اسپانیا دست یافت یوهان زارکو فرانسوی و مارک مارکز اسپانیایی دوم و سوم شدند.


در رده بندی کلی انفرادی پس از هجده مرحله و در نهایت در بخش موتو جی پی ، مارک ماکز اسپانیایی از تیم هوندا با 298 امتیاز قهرمان شد و آندرآ دوویزوسیو ایتالیایی از تیم دوکاتی با 261 و ماوریک وینیالس اسپانیایی از تیم یاماها با 230 امتیاز در رده های دوم وسوم قرار گرفتند.


در رده بندی کلی تیمی پس از 18 مرحله و در بخش موتو جی پی ، تیم هوندا با 508 امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم های یاماها با 442 و دوکاتی با 405 امتیاز دوم و سوم شدند.

 

در چهارچوب ورزشهای موتوری، مسابقه دیگری در برزیل ترتیب یافت.

 

مسابقات جهانی فرمول یک به آخرین روزهای خود در سال ۲۰۱۷ نزدیک می‌شود. هفته‌ی قبل در جایزه بزرگ مکزیک، قهرمانی لوئیس همیلتون مسجل شد و حالا در فاصله‌ی یک هفته تا پایان فصل، مقام دومی برای سباستین فتل قطعی خواهد بود. عصر دیروز، جایزه بزرگ برزیل ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران آغاز شد؛ درحالی‌که والتری بوتاس راننده‌ی دوم تیم مرسدس در خط اول حضور داشت و لوئیس همیلتون هم‌تیمی او، از جایگاه بیستم و آخرین خط، استارت زد. در پایان مسابقه، همیلتون با هنرنمایی خاص خود به مقام چهارم رسید؛ درحالی‌که نزدیک‌ترین رقیب او از تیم فراری، اول شد. رتبه‌های دوم و سوم جایزه بزرگ سائوپائولو، به ترتیب در اختیار بوتاس و کیمی رایکونن قرار گرفت.

آخرین جام فصل در مسابقات تنیس روز یکشنبه گذشته در لندن آغاز شد، در این جام 8 تنیسور بهتر سال مبارزه می کنند. جام مذکور که روز یکشنبه 19 ماه نوامبر به پایان خواهد رسید، بین دو گروه بنامهای پته سامپراس و بوریس بکر برگزار می شود. در گروه پته سامپراس تنیسورهای معروفی چون نادال، تیم، دیمیتروف و گوفین جای دارند. فدرر، سوک، زورف و سیلیک نیز در گروه بوریس بکر قرار گرفته اند.

و تیم ملی تنیس زنان امریکا در چهارچوب رقابتهای فد، در مرحله فینال تیم ملی بلاروسی را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد. تیم ملی امریکا برای 18 امین بار در این جام به مقام قهرمانی دست یافته است.خبرهای مرتبط