ترکیه، خانه من-47- داستان زندگی پاگما دولام از مغولستان

میهمان برنامه  امروزمان "پاگما دولام گان هویاگ" از مغولستان است. پاگما دولام 5 سال است که در استانبول زندگی می کند

ترکیه، خانه من-47- داستان زندگی پاگما دولام از مغولستان

میهمان برنامه  امروزمان "پاگما دولام گان هویاگ" از مغولستان است. پاگما دولام 5 سال است که در استانبول زندگی می کند. اگر مایل به شنیدن داستان زندگی وی هستید، همراه با ما باشید.

پاگما به عنوان فرزند دوم یک خانواده  سه فرزندی در اولان باتور پایتخت مغولستان چشم به جهان گشود. پس از اتمام تحصیلات دبیرستان برای تحصیل در دانشگاه عازم قزاقستان شده و در دانشگاه ترکیه-قزاقستان ماناس" در بیشکک مشغول به تحصیل در رشته توریزم و گردشگری شد. پاگما دولام در همین دانشگاه  با ترکیه و ترک ها آشنا شد. یکی از زبان های خارجی که در این دانشگاه تدریس می شود، زبان ترکی است. پاگما می گوید: "در این دانشگاه که به همت ترکیه تاسیس شده، شمار زیادی دانشجوی ترک در حال تحصیل بودند. تا زمانی که به بیشکک سفر کنم چیز زیادی در رابطه با ترکیه نمی دانستم. تنها چیزی که از ترکیه می دانستم این بود که کشوری مسلمان است." پاگما دولام در این دانشگاه با ترک های زیادی دوست شد.

او برای اولین بار در دوران دانشجویی به ترکیه سفر کرد. پاگما دولام که دانشجوی رشته توریزم دانشگاه ماناس بود، در سال 2010 برای گذراندن دوره کارآموزی به شهر فتحیه در ساحل زیبای مدیترانه آمد. پاگما در برابر زیبایی بی نظیر فتحیه و رقص سحرانگیز سبز و آبی در این شهر زیبا حیرت زده شد. او در اولین سفرش به مدت 5 ماه در ترکیه مانده و پس از پایان دوره کارآموزی به قزاقستان بازگشت. او که عاشق ترکیه و مردمانش شده بود، یک سال بعد دوباره برای یک دوره کارآموزی جدید به ترکیه آمد. این بار به شهرستان ماناوگات آنتالیا سفر کرد و با خاطراتی فراموش نشدنی به قزقیزستان برگشت.

پاگما پس از فارغ التحصیلی در سال 2012 به زادگاهش مغولستان بازگشت ولی روزهای خوبی که در ترکیه گذرانده بود را فراموش نکرد. او می گوید: "با خودم فکر می کردن که چطور باز به ترکیه سفر کنم. همین موقع از اعطای بورس تحصیلی از سوی دولت ترکیه به دانشجویان خارجی با خبر شدم." پاگما در سال 2013 برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس، در آزمون های ورودی شرکت کرده و موفق شد. ولی دانشگاهی که قبول شده بود، نه در شهر آرزوهایش استانبول بلکه در آنتالیا بود. علیرغم این در سپتامبر 2013 تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آنتالیا را آغاز کرد. پاگما که عاشق استانبول بود یک سال بعد در آزمون ها شرکت کرده و با کسب رتبه ای بهتر موفق شد. همزمان با تحصیل در دانشگاه، در یک هتل به طور پاره وقت مشغول به کار شد. از یکسو گار کرده و از سوی دیگر برای امتحانات آماده می شد. پاگما با Altansukh Erdemebileg که مثل خودش از مغولستان برای تحصیل به ترکیه آمده بود آشنا شد. او می گوید "گویی دست تقدیر مرا به استانبول کشانده بود." دوستی زیبای بین پاگما و آلتانسوک به ازدواج ختم شد. سال گذشته نیز پسرشان تامیر با تولدش خوشبختی شان را چندین برابر کرد.

پاگما و خانواده اش از سال 2013 تاکنون در استانبول زندگی می کنند. پاگما کار نمی کند زیرا می خواهد وقت بیشتری را با پسرش سپری کند. پاگما در پاسخ به سوالمان که پرسیدیم آیا قصد بازگشت به مغولستان را داری یا نه؟ گفت: "کسی از سرنوشت خبر ندارد ولی ترکیه تبدیل به خانه ما شده و از زندگی در استانبول خوشحال هستیم."

عزیزان میهمان برنامه امروزمان پاگما دولام از مغولستان بود. او که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به ترکیه آمده بود از 5 سال گذشته تاکنون در استانبول زندگی می کند.

تا برنامه ای دیگر و داستان زندگی جدید خدانگهدار.

 خبرهای مرتبط