نامزد پست وزارت خارجه آمریکا: باید در منطقه با ترکیه همکاری کنیم

رکس تیلرسون نامزد پست وزارت خارجه آمریکا در حکومت دونالد ترامپ اظهار داشت:" در مورد بحران سوریه می بایست مجددا با اردوغان همکاری کنیم. ترکیه متحد بسیار قدیم ما در ناتو است."

نامزد پست وزارت خارجه آمریکا: باید در منطقه با ترکیه همکاری کنیم

رکس تیلرسون نامزد پست وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در حکومت دونالد ترامپ که در تاریخ 20 ژانویه قدرت را در کاخ سفید در دست خواهد گرفت اظهار داشت:" در مورد بحران سوریه می بایست مجددا با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه همکاری کنیم. ترکیه متحد بسیار قدیمی ما در ناتو است."

تیلرسون، بعد از اینکه از سوی دونالد ترامپ به عنوان نامزد این پست اعلام گردید در کمیته روابط خارجی مجلس سنای ایالات متحده به پرسش های سناتورها در مورد سیاست خارجی آمریکا پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سئوال که ایا پس از جنگ داخلی در سوریه، "رهبری" آمریکا در خاورمیانه پایان یافته است، اظهار داشت:" برای اینکه آمریکا در خاورمیانه بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد باید در منطقه با دوستان خود مجددا همکاری کند."

وی با بیان اینکه در سوریه، سیاستهای ترکیه، روسیه، و ایران موثر هستند افزود:" در مورد بحران سوریه می بایست مجددا با رجب طیب اردوغان و ترکیه همکاری کنیم. ترکیه متحد بسیار قدیمی ما در ناتو است. این کشور از فقدان قدرت آمریکا در منطقه نگران شد و به همین دلیل به روسیه توجه کرد.  باید به صراحت نشان دهیم که روسیه نمی تواند یک متحد دائمی برای ترکیه باشد. متحد ترکیه، ایالات متحده آمریکا است. "

تیلرسون با تاکید بر مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه، اظهار داشت:" بشار اسد باید قدرت را ترک کند."

وی افزود که بعد از رفتن اسد تصمیم خواهیم گرفت که جایگزین وی چه کسی باشد.خبرهای مرتبط