سوء استفاده جنسی از مسلمانان آراکانی

سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت در مورد استثمار و سوء استفاده از مسلمانان آراکان در کامپهای بنگلادش هشدار داد

سوء استفاده جنسی از مسلمانان آراکانی

جوئل میلمن، سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت (IOM)، طی سخنانی در نشست خبری امروز خود در دفتر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد: "در میان آورگان آراکانی که از ترس خشونت ها به شهر کوکس بازار بنگلادش گریخته‌اند سوء استفاده جنسی و قاچاق انسان در جریان است".

میلمن با بیان اینکه موارد استثمار و سوء استفاده از پناهجویان روهینگیایی پیش از 15 اوت نیز مشاهده شده است، ادامه داد: "شمار مسلمانان آراکان که از ترس خشونت‌های ارتش میانمار و بودایی‌های افراطی به کشور بنگلادش فرار کرده‌اند به 617 هزار نفر رسیده‌ است".

وی با اشاره به اینکه کودکان و زنان آواره روهینگیایی در کمپ‌های بنگلادش با وعده کار کردن در مشاغلی مانند ماهی‌گیری از سوی صاحبان کارگاه ها مورد سوء استفاده قرار می گیرند، تصریح کرد که شمار موارد قاچاق انسان و جنایت در شهر کوکس بازار در نزدیکی کمپ‌ها به سرعت افزایش یافته است.

سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت افزود: "بسیاری از دختران نوجوان روهینگیایی با وعده یافتن کار به عنوان خدمتکار برای خانواده‌های بنگلادشی مورد بهره‌گیری جنسی قرار می گیرند و برخی هم بدون این که هیچ پولی به دست آورند، مجبور به کار کردن هستند".

وی در پایان گفت که تلاش های سازمان ملل برای حمایت از زنان و مردان روهینگیایی و کودکان آنها در برابر استثمار و سوء استفاده همچنان ادامه خواهد داشت.خبرهای مرتبط