چین در رابطه با اقدامات استقلال طلبانه به تایوان هشدار داد

دولت چین اعلام کرد که توانایی مهار هرگونه اقدام استقلال طلبانه در تایوان را دارد

چین در رابطه با اقدامات استقلال طلبانه به تایوان هشدار داد

ما شیائوگوانگ٬ سخنگوی دفتر امور تایوان در شورای دولت چین طی نشست مطبوعاتی در پکن اظهار داشت: چین توانایی مهار هرگونه اقدام استقلال طلبانه در تایوان را دارد. در صورتی که طرفداران استقلال به راه خود ادامه دهند٬ دولت پکن از تمامیت ارضی و حاکمیت خود دفاع خواهد کرد و اجازه نمی دهد جزیره از چین، سرزمین اصلی جدا شود.

وی ضمن اشاره به اینکه رزمایش ارتش آزادیخواه خلق چین (PRC) "پیام واضح" در رابطه با این موضوع است، گفت: اگر نیروهای استقلال طلب تایوان به اقدامات خود ادامه دهند، ما نیز اقدامات بیشتری را انجام خواهیم داد.

ناوگان دفاعی چین هفته گذشته رزمایشی را در تنگه تایوان انجام داد که در آن گلوله های واقعی مورد استفاده قرار گرفت و اعلام شد که این رزمایش طرفداران استقلال تایوان را هدف قرار داده است.

در زمان به قدرت رسیدن مائو زدونگ در چین در سال 1949، برخی از اعضای دولت به تایوان فرار کردند و در این جزیره اعلام استقلال کردند و تایوان که به عنوان چین ملی گرا شناخته شده است را تاسیس کردند.

دولت پکن از اصل " چین واحد " دفاع می کند و استدلال می کند که کشور چین در جامعۀ جهانی تنها نماینده آن است. در صورت اعلام استقلال می تواند با نیروی نظامی در تایوان مداخله کند.

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط