انتقاد لاوروف از فعالیتهای ناتو در مرزهای شرقی

وزیر امور خارجه روسیه، اظهار داشت که مستقرسازی سیستم دفاع موشکی ایالات متحده امریکا و گسترش ناتو به سوی شرق، موجب به میان آمدن بحران امنیتی در منطقه اروپا – آتلانتیک خواهد شد

انتقاد لاوروف از فعالیتهای ناتو در مرزهای شرقی

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، اظهار داشت که مستقرسازی سیستم دفاع موشکی ایالات متحده امریکا و گسترش ناتو به سوی شرق، موجب به میان آمدن بحران امنیتی در منطقه اروپا – آتلانتیک خواهد شد.

لاوروف در بیست و پنجمین اجلاس شورای وزرای سازمان امنیت و همکاری اروپا AGİT که در میلان پایتخت ایتالیا برگزار گردید، سخنرانی نموده و فعالیتهای ناتو در مرزهای شرقی را مورد انتقاد قرار داد.

وی گفت: "گسترش ناتو به شکلی بی اعتنا، افزایش پتانسیلش بر منطقه ای که بخش شرقی اتحاد قلمداد میشود، مستقرسازی سیستم دفاع موشکی امریکا در اروپا و تحریمهای غیرمشروع به بهانه های مختلف، بحران امنیتی در اروپا – آتلانتیک را به میان خواهد آورد."

وزیر امورخارجه روسیه با ابراز اینکه حکومت کیف از سمت غرب مورد حمایت قرار میگیرد، افزود: "بسیار عجیب است که حکومت کیف، از سوی غربیها که او را بخشیده و حتی محق دانسته اند، مورد حمایت قرار میگیرد. این امر در خصوص آمادگیهای نظامی فعال نیروهای مسلح اوکراین در خط دونباس و اقدامات تحریک آمیز نیروی دریایی اوکراین در دریای سیاه نیز صادق است."خبرهای مرتبط