درخواست هنرمند تُرک برای سفر به ماه

هنرمند و گیتاریست ترکیه ای برای همراهی با میلیادر ژاپنی که قرار است در سال 2023 به ماه سفر کند، ابراز تمایل کرد

درخواست هنرمند تُرک برای سفر به ماه

«تولگاهان چوغولو» نوازنده تُرک گیتار میکروتونال با انتشار ویدئویی خواهان همراهی با «یوساکو مایزاوا» تاجر ژاپنی شد که در سال 2023 از طریق شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی(اسپیس ایکس) به مدار ماه سفر خواهد کرد. 

چوغولو در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی در این باره اظهار داشت: میلیادر ژاپنی تمام هزینه های این سفر را شخصا پرداخت می کند و اعلام کرده است که از شش تا 8 هنرمند برای همراهی با خودش دعوت خواهد کرد. این موضوع موجب هیجان زیادی شده است. 

وی با اشاره به اینکه تمایل دارد تا در این سفر همراه با "گیتار میکروتونال با فرت گذاری متحرک" که خود آن را طراحی کرده است با مایزاوا سفر کند، گفت: این گیتار را در سال 2008 در دانشگاه استانبول تکنیک طراحی کرده ام و تمایل دارم با استفاده از صدای زمین و طبیعت آثاری را در این سفر بنوازم. 

الون ماسک موسس شرکت اسپیس ایکس پیشتر از تصمیم این شرکت برای اعزام یوساکو مایزاوا میلیادر ژاپنی به فضا خبر داده بود. مایزاوا نیز گفته است که تمام هزینه های این سفر را شخصا پرداخت می کند و تمایل دارد 6 تا 8 هنرمند را نیز با خود به فضا ببرد. اولین نامزد حضور در این سفر فضایی خواننده سوئدی مارتین مولین بود.

خبرگزاری آناتولی خبرهای مرتبط