نمایشگاه نقاشی هنرمند ایرانی در اسکی شهیر

"جنگ کودکان"، نمایشگاه نقاشی بانوی ایرانی در اسکی شهیر ترکیه برگزار شد

نمایشگاه نقاشی هنرمند ایرانی در اسکی شهیر

تابلوهای نقاشی نجلا امیری، هنرمند اهل ارومیه ایران از تاثیر جنگ بر کودکان که بر اساس عکس های واقعی از کودکان متاثر از جنگ در نقاط مختلف دنیا به تصویر کشیده شده اند، تحت عنوان "جنگ کودکان" در مرکز هنری شهرداری اسکی شهیر ترکیه در معرض بازدید علاقه مندان قرار گرفته است.

این هنرمند که آثارش در جشنواره های بین المللی مختلفی از جمله در ژاپن و و جشنواره «ویدئو‌آرت» میلان ایتالیا به نمایش درآمده است در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی " مشکلات ناشی از ممیزی" را دلیل عدم توفیق خود در برگزاری نمایشگاه در ایران عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال در یکی از آثارم دستمالی روی دهان یک زن قرار دارد و دلیل خلق این اثر مشاجره ای بود که بین من و مادرم بر سر یک مساله بسیار عادی رخ داده بود، ولی مسئول برگزاری نمایشگاه آن را غیرمطلوب تشخیص داد.

وی افزود: بعد از جمع آوری تابلوهایم از یک نمایشگاه توسط گروهی، دیگر تمایلی برای نمایش آثارم نداشتم زیرا درهر بار اقدام برای برگزاری نمایشگاه با مشکلات و سنگ اندازی های زیادی مواجه می شدم با این حال امیدوارم در آینده این فرصت برایم مهیا شود .

امیری در خصوص حضور خود در ترکیه گفت: سال گذشته در خلال انجام یک سفر تفریحی به اسکی شهیر، تحت تاثیر فرهنگ و هنردوستی شهروندان این شهر تصمیم بر سکونت در آن گرفتم. همچنین تمامی آثار نمایش داده شده در این نمایشگاه در مدت اقامتم در اسکی شهیر خلق شده اند.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه نقاشی انفرادی در اسکی شهیر گفت: این اولین نمایشگاهی نیست که من خواستار برگزاری آن بودم ولی نخستین نمایشگاهی است که موفق به برگزاری آن شدم.

 

امیری ضمن تشریح روند کسب مجوز برگزاری و تعامل مسئولین ذی ربط برای برگزاری نمایشگاه خود در اسکی شهیر تاکید کرد: برخوردی که با من در این خصوص انجام گرفت بسیار فراتر از حد تصور من و فوق العاده بود. مراحل اداری انجام آن نیز در مدت بسیار کوتاهی انجام و مکانی برای آن به من پیشنهاد شد. در واقع من در جریان برگزاری این نمایشگاه مخاطب تمامی رفتارهایی که بایسته ارج گذاری به یک هنرمند از سوی مسئولین است بودم و در تمام جزئیات آن بیشتر از من به فکر من بودند.

وی استقبال مردم از نمایشگاه را بی نظیر توصیف کرد و گفت: این که بازدیدکنندگان بتوانند با قلب خود با آثار ارتباط برقرار کنند برای من مهم است و این موضوع در بازدیدکنندگان اسکی شهری مشهود بود.خبرهای مرتبط