فستیوال فیلم های زنان جاروی پرنده آغاز به کار کرد

رخشان بنی اعتماد کارگردان معروف ایرانی به عنوان مهمان در این فستیوال حضور خواهد داشت

فستیوال فیلم های زنان جاروی پرنده آغاز به کار کرد

در بیست و یکمین دوره از فستیوال بین المللی فیلم های زنان جاروی پرنده، خانم ندرت گونچ هنرمند سینما شایسته دریافت جایزه افتخاری جاروی پرنده شناخته شد.

مراسم افتتاحیه این فستیوال که با تم "امید" آغاز به کار کرده است، در آنکارا برگزار شد.

در این مراسم جایزه افتخاری جاروی پرنده به ندرت گونچ هنرمند سینما که با بیش از 300 فیلم نام خود را در عرصه فیلم و سینما به ثبت رسانده است، تعلق یافت.

بیکن ایلحان کارگردان و ایشیک یترسو بازیگر "جوایز بیلگه اولگاچ" را دریافت کرده و جایزه "جادوگر جوان" به اویکو کارایل تعلق یافت.

پروفسور Ioanna Kuçuradi فیلسوف، محقق و نویسنده نیز شایسته دریافت جایزه تم این فستیوال شناخته شد.

در طول این فستیوال 61 فیلم از 15 کشور آلمان، افغانستان، آمریکا، بلغارستان، اندونزی، فرانسه، ایتالیا، سوئد، سوئیس، ایران، نروژ، لبنان، قطر، تونس و یونان به نمایش درخواهد آمد.

این فیلم ها در مرکز هنرهای معاصر، سینماهای بویولوفنر، مرکز فرهنگ فرانسه، دانشگاه بوغازایچی، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه آنکارا و دانشگاه باشکنت به نمایش درخواهد آمد.

در چارچوب همین فستیوال 17 برنامه متعدد در 8 مکان مختلف برگزار خواهد شد.

رخشان بنی اعتماد کارگردان معروف و شناخته شده ایرانی و همینطور Helen Clark نخست وزیر سابق زلاند نو به عنوان مهمان در این فستیوال حضور خواهند داشت.

در این میان، در طول این فستیوال تولیدکنندگان و کارگردانان زن ترکیه ای و خارجی در خصوص اقداماتی که لازم است برای پیشرفت صنعت سینمای زنان انجام شود، بحث و تبادل نظر خواهند کرد.  خبرهای مرتبط