دریاچه گالا امسال میزبان هزاران فلامینگو است

دریاچه گالا در فصل زمستان میزبان پرندگان بسیاری همچون قوهای سفید، اردک ها و غازها است و امسال به دلیل آب و هوای نسبتا گرم زمستان از هزاران فلامینگو نیز میزبانی می کند

دریاچه گالا امسال میزبان هزاران فلامینگو است

پارک ملی دریاچه گالا در شهرستان های انز و ایپسالای استان ادیرنه ترکیه که در میان مهم ترین مسیرهای مهاجرت پرندگان واقع شده٬ امسال میزبان هزاران فلامینگو است.

دریاچه گالا به دلیل وجود یکی از مهم ترین تالاب های کشور در آن هر ساله در فصل زمستان میزبان پرندگان بسیاری همچون قوهای سفید، اردک ها و غازها است٬ امسال به دلیل آب و هوای نسبتا گرم زمستان از هزاران فلامینگو نیز میزبانی می کند.

دریاچه گالا میزبان بیش از 45 هزار گونه پرنده است. این دریاچه همچنین با توجه به مطالعات علمی و تحقیقات تنوع زیستی٬ محیطی بسیار غنی را داراست.

دکتر مصطفی کایا، عضو هئیت علمی دانشکده زیست شناسی دانشگاه تراکیا در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: پارک ملی دریاچه گالا همانند پلی در مسیرهای مهاجرت پرندگان بین اروپا٬ آسیا و آفریقا بوده و دارای یک موقعیت مهم است.

وی افزود: حدود 475 گونه پرنده در ترکیه وجود دارد که بیش از 350 گونه آن در کشور تخمگذاری نیز می کنند. دریاچه گالا میزبان نزدیک به 200 گونه پرنده بوده است. امسال حضور ده هزار فلامینگو نیز زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. فلامینگوها با توجه به شرایط آب و هوایی می توانند بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا کوچ کنند. این پرنده ها با گرم شدن هوا در اواخر ماه آینده شروع به کوچ خواهند کرد.خبرهای مرتبط