ایده‌های فناورانه حوزه آب ثروت آفرین است

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و خشکسالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: خلق ثروت در حوزه آب از طریق بهره مندی از استارت آپ ها فراهم می شود.

ایده‌های فناورانه حوزه آب ثروت آفرین است

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ نادرقلی ابراهیمی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محبط زیست معاونت علمی، با بیان اینکه بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در دستور کار است گفت: با استفاده از حضور شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از تکنیک های نوپایه در حوزه آب و خشکسالی می توانیم به خلق ثروت و رفع مشکلات زیست محیطی در کشور دست یابیم. 
وی با اشاره به نقش ایده پردازان، استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در روند برگزاری این دوره از نمایشگاه گفت: به طور حتم حضور ایده های نوین و نمایش رشد فکری، علمی و فناورانه در حوزه آب و خشکسالی، در روند برگزاری این رویداد تاثیر گذار بوده است. 
ابراهیمی در ادامه با اشاره به مشکلات و شرایط موجود کشور بیان کرد: تجربه نشان داده است که شرایط تحریم ها همواره می تواند نقطه شروع موفقیت باشد، این بار نیز می توانیم با بهره مندی از ایده های نوین، خصوصا شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مشکلات حیاتی و مهم کشور را مرتفع سازیم. 
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و خشکسالی گفت: از زمان شروع برنامه ریزی دومین جشنواره و نمایشگاه آب طی سه نوبت تمدید ارائه پیشنهادات فناورانه تعداد ٢٠١ ایده دریافت شد که قابل توجه است و به طور حتم این میزان گستردگی ایده های فناورانه نشان از بزرگی و اقتدار کشورمان در حوزه های علمی است. 
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب إسلامی ایران اظهار کرد: در عرصه تعاملات بین المللی با حضور مقتدرانه مدیریت صحیح منابع، همفکری به تعبیر خواهد رسید. 
ابراهیمی گفت: فرصت به وجود آماده منوط به برگزاری جشنواره نخواهد بود و ایده پردازان و فعالان مراکز تحقیقاتی می توانند ایده های خود را در حوزه آب و خشکسالی ارائه دهند. 
وی در بخش دیگر از سخنان خود اظهارکرد: حدود ١٠٧ شرکت دانش بنیان در حوزه آب وجود دارند که از این میزان 50 شرکت به منظور حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند. 
دبیر ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی، از اختصاص غرفه به شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: در این جشنواره به شرکت های دانش بنیان به منظور ارائه فناوری های خود به بخش علمی و فناورانه فضائی اختصاص داده شده است. 
وی اظهارکرد: در ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی عمده فعالیت ها حاکمیتی است، تا بتوان با حضور دانشگاهیان و شرکت های دانش بنیان زیر چتر استارت آپ ها فعالیت ها حاکمیتی را گسترش داد. 
بر اساس این گزارش؛ دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست در محل سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی از ١٢ تا ١٤ آذر ماه برپا خواهد بود.

 خبرهای مرتبط