واکنش افغانستان به تصمیم ترامپ در مورد قدس

ریاست جمهوری افغانستان طی اطلاعیه ای ضمن ابراز نگرانی در خصوص تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان "پایتخت اسرائیل" آن را موجب جریحه‌دار کردن احساسات تمام مسلمانان دانست.

واکنش افغانستان به تصمیم ترامپ در مورد قدس

افغانستان در واکنش به تصمیم دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان "پایتخت اسرائیل" با انتشار اطلاعیه ای در وبسایت «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» اعلام کرد: ضمن درک نگرانی عمیق مردم مسلمان کشور و جهان اسلام، تشویش و نگرانی عمیق خود را در این رابطه پیش از این از مجراهای دیپلماتیک به رهبری آن کشور اعلام کردیم.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: « این تصمیم باعث جریحه‌دار شدن احساسات تمام مسلمانان جهان شده و روند صلح در خاورمیانه را به مخاطره می اندازد، از این جهت هر اقدام یک جانبه در این خصوص بدون اشتراک فلسطین و راه حل دولت مستقل، به نتیجۀ مثبت و راه حل دایمی منتهی نخواهد شد.

حکومت وحدت ملی و مردم مسلمان این سرزمین با سایر مسلمانان جهان خواهان تأمین حقوق حقه مردم فلسطین برای یک دولت مستقل هستند. بیت المقدس اولین قبله مسلمانان جهان که برای سایر ادیان نیز دارای اهمیت است و باید موقعیت آن بر اساس قوانین بین‌المللی، مصوبات سازمان ملل‌ متحد و خواست میلیون ها مسلمان جهان، تثبیت شود.

حکومت وحدت ملی برای تحقق صلح پایدار و عادلانه در فلسطین در همکاری با جهان اسلام و جامعۀ جهانی در چهارچوب سازمان همکاری کشورهای اسلامی و ملل‌ متحد از این پروسه به صورت متداوم حمایت می‌کند».

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط