سرگی لاوروف : آمریکا قصد دارد برای مدتی طولانی و حتی تا ابد در سوریه مستقر شود

مصاحبه مطبوعاتی وزیر امورخارجه روسیه در پی دیدار با وزیر امورخارجه بلژیک

سرگی لاوروف : آمریکا قصد دارد برای مدتی طولانی و حتی تا ابد در سوریه مستقر شود

سرگی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه در پی دیدار و مذاکره با " Didier Reynders " وزیر امورخارجه بلژیک طی یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد : اقدامات آمریکا انسان را به این تفکر وا میدارد که این کشور قصد دارد برای مدتی خیلی طولانی و حتی تا ابد در سوریه بماند.

وزیر امورخارجه سوریه چنین گفت : از شریک آمریکایی خود اظهارات متفاوتی در زمینه ماندن نیروهای اینکشور می شنویم . می گویند نه تا پایان ماموریت نظامی شان در سوریه بلکه بایستی تا تامین یک قدرت سیاسی با ثبات برای ایجاد تغییر قدرت قابل قبول از سوی همگان در سوریه بمانند. این نیز از نظر آمریکا به معنی تغییر رژیم است. در کل این شک و شبهه در ما ایجاد می شود که واشنگتن می خواهد برای مدتی طولانی و حتی تا ابد در سوریه بماند.

سرگی لاوروف ضمن اشاره به اینکه آمریکا با برداشتن گام های تک طرفه و خطرناک تمامیت ارضی سوریه را به مخاطره می افکند اظهار داشت : گام های آمریکا در مسیر تشکیل ساختار جدیدی مشابه دولت در بخش بزرگی از خاکهای سوریه از ناحیه شرقی رودخانه فرات گرفته تا مرز عراق به پیش می رود.

لاوروف با تاکید بر اینکه آمریکا  بیشتر گام هایی با هدف لطمه وارد کردن به تمامیت ارضی سوریه بر می دارد تاکید کرد : سازمان ملل متحد بایستی در زمینه شفافیت روند تشکیل قانون اساسی در سوریه تضمین بدهد.خبرهای مرتبط