200 هزار سوری به کشور خود بازگشتند

رئیس سازمان مدریت بحران و وضعیت اضطراری ترکیه اعلام کرد که تاکنون 200 هزار سوری با حمایت های ترکیه به وطن خود بازگشته اند

200 هزار سوری به کشور خود بازگشتند

محمد گوللواوغلو، رئیس سازمان مدریت بحران و وضعیت اضطراری ترکیه (آفاد) در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: تاکنون 200 هزار سوری با حمایت های ترکیه به وطن خود بازگشته اند. میزان کمک های بین المللی به پناهجویان سوری هر چقدر که افزایش یابد، بازگشت پناهجویان سوری مقیم ترکیه و دیگر نقاط جهان به سوریه نیز به همان میزان تسریع خواهد شد.

گوللواوغلو با بیان اینکه فعالیت های انسان‌دوستانه آفاد در مناطق عملیاتی شاخه زیتون، سپرفرات و ادلب سوریه به شکلی جدی ادامه دارد، تصریح کرد: فعالیت های ما، هم در اردوگاه هایی که از سوی ترکیه احداث شده اند و هم در اردوگاه هایی که با تلاش های خود مردم شکل گرفته اند، ادامه دارد.

وی همچنین افزود: «3.5 میلیون پناهجوی سوری در ترکیه ساکن هستند و این میزان با احتساب دیگر کشورهای جهان به پنج میلیون نفر می‌رسد. هنگامی که شرایط داخلی سوریه به سطح قابل پذیرشی ارتقاع یابد، این شمار سوری خواهند توانست به وطن خود بازگردند. به همین دلیل نیز باید درگیری ها و بمباران های هوایی خاتمه یابند.»

رئیس سازمان مدریت بحران و وضعیت اضطراری ترکیه گفت: مناطق عملیاتی سپر فرات و شاخه زیتون توسط ترکیه از لوث گروه های تروریستی پاکسازی شده و امکان بازگشت پناهجویان سوری به این مناطق فراهم شده است. تاکنون 200 هزار سوری که بیشتر آنها در ترکیه ساکن بوده اند برای زندگی به مناطق پاکسازی شده بازگشته اند.

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط