افزایش بیلان قربانیان راهپیمایی صلح جویانه بازگشت در غزه

شمار شهدای راهپیمای بازگشت بزرگ به 198 نفر رسید

افزایش بیلان قربانیان راهپیمایی صلح جویانه بازگشت در غزه

بموجب خبرگزاری آناتولی ، وزارت بهداشت در غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از آغاز راهپیمایی بزرگ در تاریخ 30 مارس سال جاری تاکنون 198 فلسطینی از جمله 37 کودک توسط نظامیان اسرائیل در نوار غزه به شهادت رسیده و 22 هزار و 267 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

در این بیانیه همچنین با اشاره به اینکه حدود نیمی از مجروحان با گلوله‌های جنگی زخمی شده‌اند، گفته شد 61 فلسطینی پا، دو نفر از آنها دست و 6 نفر دیگر نیز انگشت‌های دست خود را از دست داده‌اند.

همچنین گفته شد 3 نفر از کارمندان بهداشتی حاضر در محل برگزاری راهپیمایی نیز شهید شده‌ و 84 آموبولانس نیز بطور نسبی خسارت دیده‌اند.

مردم فلسطین از تاریخ 30 ماه مارس سال جاری در مرز غزه با اسرائیل در راهپیمایی مسالمت‌آمیز بازگشت بزرگ به مناسبت چهل و دومین سالگرد «روز زمین» شرکت می‌کنند.

ارتش اسرائیل برای برخورد با آنها که خواهان بازگشت به سرزمین خود و پایان 12 سال محاصره غیرقانونی غزه هستند، از گلوله‌های جنگی استفاده می‌کند.

دو میلیون نفر از شهروندان فلسطین بر اثر محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل از سال 2006 تاکنون در نوار غزه با فاجعه انسانی بزرگی مواجه هستند.خبرهای مرتبط