مطبوعات ترکیه 12 اکتبر 2018

مطبوعات ترکیه 12 اکتبر 2018

مطبوعات ترکیه 12 اکتبر 2018

روزنامه صاباح در خبری با عنوان " اظهارات چاووش اوغلو در عراق" می نویسد:

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه که برای انجام دیدارهای رسمی به عراق سفر کرده است، گفت: "کنسولگری ترکیه در بصره و موصل که قبلا به دلایل امنیتی بسته شده بود، دوباره بازگشایی خواهد شد. او قبلا اعلام کرده بود که در چارچوب قوانین بین المللی، ترکیه به مبارزه با تروریسم در هر جایی که باشد ادامه خواهد داد، این نقض مرزهای عراق نیست بلکه مطابق با قوانین بین المللی است.

 

روزنامه حریت در خبری با عنوان "برای اولین بار بعد از سه سال وقفه، بیلان تجاری  ترکیه در ماه اوت مازاد نشان داد" می نویسد:

در حالی که کسری بیلان تجاری طی دوره ژانویه-اوت 30.6 میلیارد دلار بود، در ماه آگوست برای اولین بار بعد از سه سال، 2.6 میلیارد دلار مازاد نشان داد. اطلاعات مربوط به تراز پرداخت در اوت 2018 توسط بانک مرکزی جمهوری ترکیه علام شد. کسری بیلان تجاری دوازده ماهه نیز به 51 میلیارد و 125 میلیون دلار کاهش یافت. با توجه به مازاد جاری بیلان تجاری، کسری تجارت خارجی در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، با 3 میلیون و 65 هزار دلار کاهش به 1 میلیون و 284 هزار دلار کاهش یافته است.

 

روزنامه وطن در خبری با عنوان " "نارنجک اندازهای" بومی در پادگان ها " می نویسد:

برای تامین نیاز نیروهای امنیتی ترکیه به نارنجک انداز، مناقصه ای توسط ریاست صنایع دفاعی ترکیه برگزار شد که یک کارخانه ساخت اسلحه در قونیه برنده این مناقصه گردید. این کارخانه با تولید 8000 نارنجک انداز مدل AK40-GL تا شش ماه دیگر آنها را به فرماندهی نیروی زمینی تحویل خواهد داد. این نارنجک اندازهای بومی با طرح های بدیع، ثبت ملی و بین المللی خواهند شد.

 

روزنامه استار در خبری با عنوان "محصولات دفاعی ترکیه در ایالات متحده به نمایش گذاشته شد" می نویسد:

شرکت های پیشرو در صنایع دفاعی ترکیه یعنی رپکون و راکت سان، در نمایشگاه آئوسا 2018 (AUSA) واقع در شهر واشنگتن آمریکا، در مورد محصولات خود و قابلیت های آنها توضیح دادند. نمایندگان و هیئت های زیادی از کشورهای مختلف و شرکت های بین المللی از غرفه راکت سان بازدید کرده و اطلاعاتی در مورد تکنولوژی و محصولات این شرکتها دریافت کردند.

 

روزنامه خبر ترک در خبری با عنوان " پیمانکاران ترک قاره آفریقا را بازسازی می کنند" می نویسد:

پیمانکاران ترکیه سفرهای تجاری خود به لیبی را آغاز کرده اند. در سال های اخیر پروژه های بزرگ پیمانکاران ترک در آفریقا در دستور کار قرار گرفته است. در 4 سال گذشته، پیمانکاران ترکیه موفقیت های زیادی را با ساختن راه آهن، بزرگراه، بنادر، پل ها، تونل ها و پروژه های مختلف در قاره آفریقا و به ارزش 15 میلیارد دلار به دست آورده اند.خبرهای مرتبط