مطبوعات ترکیه؛ ششم دسامبر سال 2018

مطبوعات ترکیه؛ ششم دسامبر سال 2018

مطبوعات ترکیه؛ ششم دسامبر سال 2018

روزنامه خبر تورک از آزمایش هواپیمای ملی جنگی در تونل بادی خبر داده است.

به گزارش این روزنامه جنگنده TF-X متعلق به پروژه ملی دفاعی ترکیه، نسل پنجم هواپیماهای جنگی و بهترین مدل از هواپیماهای مشابه اروپایی، در مرحله تست در تونل باد قرار دارد. ترکیه که قصد دارد این هواپیما را به سرعت به مراحل تولید برساند در حال دادن شکل نهایی به پیکربندی آن است. به نظر می رسد که این هواپیما در سال 2033 وارد تولید انبوه خواهد شد و توانایی دریافت بیش از 400 فروند سفارش را خواهد داشت.

 

روزنامه یئنی شافاک با درج تیتری مسرت بخش نوشته است: "ترکیه نقطه عطفی در تاریخ هوانوردی مسافری اروپا است. "

به نوشته این روزنامه، گزارش شورای فرودگاه های اروپا (ACI)، که حدود 2 هزار فرودگاه از 176 کشور جهان عضو آن هستنند در مورد دوره ده ساله 2008-2018 منتشر شد. بر اساس این گزارش، در تعداد کشورهایی که به طور مستقیم به فرودگاههای ترکیه در 10 سال گذشته پرواز داشته اند حدود 191 درصد افزایش مشاهده می شود. این آمار در پروازهای غیر مستقیم 130 درصد افزایش داشته است.

 

روزنامه استار نوشته است که تحویل بزرگترین کشتی نظامی ترکیه با عنوان  TCG آناتولی یکسال زودتر انجام خواد شد.

به نوشته این روزنامه مراحل و روند ساخت این کشتی غول پیکر تعرضی تسریع شده است. این پروژه یکی از مهمترین پروژه های صنایع دفاعی ترکیه است و نشان می دهد که این کشور درصدد کسب یک جایگاه بسیار بزرگ در عرصه جهانی است. این کشتی قرار است تا در سال 2020 به نیروی دریایی ترکیه تسلیم شود.

 

روزنامه صباح نوشته است که گردشگران آلمانی در سال 2018 بیش از هر گردشگران هر کشور دیگری از ازمیر بازدید کرده اند.

3.8 میلیون از گردشگران خارجی در ماه اکتبر به ترکیه سفر کرده اند که در مقایسه با سال گذشته، افزایشی 25.5 درصدی در آن مشاهده می شود. این در حالی است که انتخاب اکثر آلمانی ها در بازدید از ترکیه شهر ازمیر بوده است. این شهر در ماه اکتبر همچنین پذیرای گردشگران بسیاری از کشورهای روسیه، فرانسه و انگلستان نیز بوده  که تعداد آنها 966 هزار نفر بوده است. در رتبه بندی شمار گردشگران خارجی در بازدید از ترکیه در ماه اکتبر بترتیب روسها با 604 هزار نفر در مقام اول، آلمانها در مقام دوم با 589 هزار نفر و بریتانیاییها با  264 هزار نفر در رتبه سوم قرار دارند.خبرهای مرتبط