افزایش سهم صنعت خودروسازی ترکیه در بازارهای جهانی

تعداد کشورهای که واردات بیش از یک میلیارد دلاری خودرو از ترکیه داشته‌اند، به 8 کشور رسید

افزایش سهم صنعت خودروسازی ترکیه در بازارهای جهانی

به گزارش خبرنگار آناتولی به نقل از داده‌های اتحادیه صادرکنندگان خودرو ترکیه (OIB) و مجمع صادر کنندگان ترکیه (TIM)، تعداد کشورهای که طی 11 ماه گذشته واردات بیش از یک میلیارد دلاری خودرو از ترکیه داشته‌اند، به 8 کشور رسید.

ترکیه به کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا، بلژیک، اسلونی و لهستان صادرات معادل 1 میلیارد و 35 میلیون دلار الی 4 میلیارد و 413 میلیون دلار انجام داده است.

همچنین بر اساس این داده‌ها بازار خودروسازی ترکیه در بازه زمانی از ماه ژانویه تا نوامبر سال جاری به 182 کشور و منطقه خودمختار و 12 منطقه آزاد در پنج قاره صادرات به مبلغ 29 میلیارد و 97 میلیون و 657 هزار دلاری انجام داده است.

درحالی که صادرات خودروسازی ترکیه به طور کلی در 11 ماه گذشته 11,74 در صد افزایش کرده است، میزان افزایش در بازار اتحادیه اروپا نیز به 13,13 در صد رسید.

ترکیه درحالی که به کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا، بلژیک صادرات بیش از یک میلیارد دلاری انجام می دهد، به کشورهای اسلونی و لهستان نیز امسال برای بار اول به مبلغ بیش از یک میلیارد دلاری صادرات انجام داد.

باران چلیک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خودرو ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی خاطر نشان کرد که در سال 2017 به 7 کشور صادرات بیش از یک میلیارد دلاری صورت گرفته است.خبرهای مرتبط