خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه ابراز داشت که دیدارها با روسیه برای ایجاد ثبات و صلح در منطقه، ادامه دارد

خلوصی آکار با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه که بنا به دعوت وی به آنکارا آمده است، دیدار کرد

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه ابراز داشت که دیدارها با روسیه برای ایجاد ثبات و صلح در منطقه، ادامه دارد

 

خلوصی آکار با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه که بنا به دعوت وی به آنکارا آمده است، دیدار کرد.

آکار و شویگو، وزرای دفاع ترکیه و روسیه پس از إتمام مراسم رسمی، ریاست دیدار میان هیئتها را بر عهده گرفتند.

آکار در مراسم افتتاح اجلاس سخرانی کرده و گفت: "تماس‌های ترکیه در سطوح مختلف با مقامات روسیه جهت تامین و ادامه صلح و امنیت منطقه، برقراری آتش‌بس و تامین منافع ملی کشورمان در جریان است."

وی ضمن ابراز اینکه این دیدار ادامه اجلاس میان هیئتها در مسکو میباشد، افزود: "دیدارهای امروز، بررسی و هماهنگی لازم پیش از دیدار روسای جمهور دو کشورکه قرار است 14 فوریه در سوچی برگزار شود، میباشد. بر این باورم که این فعالیتها، بسیار با ارزش میباشند. معتقدم که برای صلح و ثبات در منطقه، تاثیر به سزایی خواهد داشت. حتی باور دارم که تاثیر بسیاری بر صلح جهانی خواهد داشت.

شویگو وزیر دفاع روسیه نیز، ضمن ابراز اینکه معتقد است در این دیدار مسائل مهمی بخصوص در رابطه با سوریه را ارزیابی خواهند کرد، گفت: "معتقدم که میتوانیم هماهنگی های لازمه پیش از دیدار روسای جمهور هر دو کشور در سوچی را به إتمام برسانیم."

شویگو افزود: " متخصصانمان در روزهای 31 ژانویه و 2 فوریه فعالیتهای مهمی انجام داده و در رابطه با مسائل کلیدی به توافق رسیدند. بخصوص در رابطه با مسائل مرتبط با ادلب و شرق فرات، به فعالیت پرداختند. امیدوارم امروز در چهارچوب فعالیتهایی که در اینجا انجام خواهیم داد، در خصوص مسائل اصلی به توافق برسیم."

هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ملی ترکیه نیز در دیداری که پس از جلسه مطبوعاتی، پشت دربهای بسته به روی مطبوعات انجام گردید، شرکت کرد.خبرهای مرتبط