دوره جدیدی در روابط ترکیه و امریکا آغاز می شود

دونالد ترامپ که در 20 ام ژانویه سمت ریاست جمهوری امریکا را از باراک اوباما تحویل خواهد کرد، در رابطه با روابط با ترکیه پیامهای گرمی داد

دوره جدیدی در روابط ترکیه و امریکا آغاز می شود

روابط ترکیه و امریکا وارد دوره جدیدی می شود.

دونالد ترامپ که در 20 ام ژانویه سمت ریاست جمهوری امریکا را از باراک اوباما تحویل خواهد کرد، در رابطه با روابط با ترکیه پیامهای گرمی داد.

ترامپ تاکید کرد، برای تشکیل روابط خوب با ترکیه تلاش خواهم کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز در مقاله ای که برای روزنامه واشنگتن پست بقلم گرفت، انتظارات ترکیه و ملت ترک از امریکا را بر زبان آورد.

چاووش اوغلو با اشاره براینکه، سیاستهایی که حکومت امریکا تاکنون به اجرا گذاشته، موجب تاسف ترکیه شده است، اظهار داشت، در اولین مرحله از دوره جدید باید بین دو کشور متفق، همیاری و اعتماد متقابل مجددا تامین بشود.

چاووش اوغلو تصریح کرد، در مبارزه با تروریزم هیچ کشوری به اندازه ترکیه تلاش بخرج نداده، علی الخصوص در مقابل سازمان تروریستی داعش موثرترین مبارزه را باز هم ترکیه انجام داده است.

مولود چاووش اوغلو ضمن جلب دقت به اینکه، روابط ترکیه و امریکا بطور جدی از یک روند متشنجی عیور می کند، ابراز داشت، برخی از اجرائیات حکومت امریکا در دوره اخیر موجب این وضعیت شده است.

مولود چاووش اوغلو تاکید کرد، امریکا در مقابل حوادث تلخ در سوریه، بجای حل مسئله ترجیح داد که با پ ی د شاخه سازمان تروریستی پ ک ک در منطقه همکاری بکند.

وزیر خارجه ترکیه گفت، پناه دادن به منسوبین یک سازمان تروریستی در یک کشور متفق که با اقدام برای کودتای 15 جولای ملت ترک و دموکراسی را مورد هدف قرار داد، قابل قبول نمی باشد.

مولود چاووش اوغلو در ادامه افزود، سرکرده سازمان تروریستی فتو و دیگر تروریستها برغم تمامی اسناد و مدارکی که فرستاده شده اند، هنوز هم در امریکا به فعالیتهای خود ادامه می دهند.خبرهای مرتبط