دیدار بانوان اول ترکیه و فرانسه در کاخ الیزه

امینه اردوغان همسر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که در جریان سفر رئیس جمهوری به فرانسه در تاریخ 5 ژانویه ایشان را همراهی کرده بود، در کاخ الیزه با بریژیت مکرون بانوی اول فرانسه دیدار کرده بود

دیدار بانوان اول ترکیه و فرانسه در کاخ الیزه

امینه اردوغان همسر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که در جریان سفر رئیس جمهوری به فرانسه در تاریخ 5 ژانویه ایشان را همراهی کرده بود، در کاخ الیزه با بریژیت مکرون بانوی اول فرانسه دیدار کرده بود.

در جریان این دیدار که امینه اردوغان تصاویر مربوط به آن را در صفحه توییترش منتشر کرده است، در خصوص موضوعاتی نظیر مهاجرین و آموزش بحث و تبادل نظر شده بود.

این دو بانوی اول در جریان این دیدار به بحث و گفتگو پیرامون مسائل آموزشی مهاجرین پرداخته بودند.

امینه اردوغان و بریژیت مکرون با اشاره به اهمیت یادگیری زبان در زمینه هماهنگی مهاجرین با جوامعی که در آن زندگی میکنند، در خصوص نمونه هایی که در این زمینه در کشورهایشان وجود دارد سخن گفته و در جریان این گفتگو ها موضوع جمعیت در حال پیر شدن نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بانوی اول ترکیه در جریان این دیدار به شرح سیاستهای جمهوری ترکیه که به اهمیت نگرش دولت اجتماعی اعتقاد دارد پرداخته و به نمونه هایی از خدمات شهرداری ها به خانه های سالمندان در ترکیه اشاره کرد.

در این دیدار که در جوی کاملا دوستانه برگزار شد موضوع مسلمانان روهینگیایی نیز مطرح شد. مکرون از اردوغان به خاطر بازدیدش از میانمار تقدیر کرد.

امینه اردوغان در پایان از  بریژیت مکرون جهت سفر به ترکیه دعوت به عمل آورد. خبرهای مرتبط