هشدار آمریکا در مورد سفر به ترکیه ارزش صرف انرژی و زمان را ندارد

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به حملات و حوادث روزانه در آمریکا گفت ترکیه به مراتب امن‌تر از این کشور است

هشدار آمریکا در مورد سفر به ترکیه ارزش صرف انرژی و زمان را ندارد

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار خود از محل به شهادت رسیدن کمال آریکان، سرکنسول سابق ترکیه در لس‌آنجلس به دست تروریست‌های ارمنی و نثار تاج گل بر یادبود 3 دیپلمات شهید ترکیه در کالیفرنیا، در واکنش به هشدار سیاحتی آمریکا درباره ترکیه گفت: "امنیت ترکیه کمتر از امنیت آمریکا نیست. بلکه ترکیه بسیار امن‌تر از آمریکاست. نباید با رفتار‌های بیهوده مانند، هشدار اخیر آمریکا در رابطه با سفر به ترکیه که برازنده یک متحد نیست، خود را مشغول و انرژی مان را هدر بدهیم".

وی افزود: "وقتی به حوادث و حملات روزانه و تعداد کشته‌ها در این حملات در آمریکا نگاه می‌کنیم، می بینیم که ترکیه از آمریکا به مراتب امن‌تر است".

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به این که در سال گذشته 32 میلیون توریست به ترکیه آمده گفت: "امنیت تمامی این توریست‌ها تامین شده است. در سال جاری نیز شاهد افزایش در تعداد گردشگران آمریکایی هستیم. نمی‌دانیم با این اقدام در صدد ممانعت از ادامه این روند بودند یا نه!". 

چاووش‌اوغلو همچنین از گفت‌وگو در خصوص این هشدار سیاحتی در دیدار آتی خود با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا خبر داد.خبرهای مرتبط