نورالدین جانیکلی: ترکیه قاطعانه به عملیات شاخه زیتون ادامه خواهد داد

وزرای دفاع 15 کشور منجمله ترکیه، امریکا، انگلستان، آلمان و فرانسه در چهارچوب اجلاس مبارزه با  سازمان تروریستی داعش که در رم پایتخت ایتالیا ترتیب یافت، گردهم آمدند

نورالدین جانیکلی: ترکیه قاطعانه به عملیات شاخه زیتون ادامه خواهد داد

 

نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ملی ترکیه اعلام داشت، ترکیه در زمینه ادامه عملیات شاخه زیتون در منطقه عفرین که با هدف حراست از مرزهای خود و مبارزه با تروریستها به پیش می برد، مصمم می باشد.

وزرای دفاع 15 کشور منجمله ترکیه، امریکا، انگلستان، آلمان و فرانسه در چهارچوب اجلاس مبارزه با  سازمان تروریستی داعش که در رم پایتخت ایتالیا ترتیب یافت، گردهم آمدند.

نورالدین جانیکلی ضمن شرکت در این اجلاس، در خطاب به وزرای کشورهای عضو ائتلاف اظهار داشت، ترکیه تنها کشوری ست که به معنای واقعی با داعش مبارزه می کند.

جانیکلی ضمن بازگو کردن انگیزه های عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین گفت، سازمان تروریستی پ ک ک / کا ج کا / پ ی د – ی پ گ برای ترکیه تهدید بزرگی تشکیل می دهد. ترکیه در راستای تامین امنیت مرزهای خود با این سازمان مبارزه می کند. ترکیه قاطعانه به عملیات شاخه زیتون ادامه خواهد داد.

در این میان وزرای دفاع کشورهای عضو ائتلاف بین المللی و در راس جیمز متیس وزیر دفاع امریکا، ترکیه را در حراست از مرزهای خود محق دانستند.

نورالدین جانیکلی ضمن یادآوری اینکه، ترکیه از 66 سال بدینطرف به ناتو یاری می کند، گفت، برغم این کشورهای عضو ناتو نیز از ترکیه در مقابل عناصر تهدید کننده تمامیت ارضی کشور حمایت نکردند.

جانیکلی بعد از این اجلاس که حدود سه ساعت بطول انجامید، بمنظور شرکت در اجلاس وزرای دفاع ناتو رهسپار بروکسل شد.  خبرهای مرتبط