رایزنی اردوغان با سران ایران، روسیه و آلمان در خصوص موضوع فلسطین

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در خصوص موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدس و تحولات در نوار غزه گفتگو کرد.

رایزنی اردوغان با سران ایران، روسیه و آلمان در خصوص موضوع فلسطین

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در یک گفتگوی تلفنی در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس و همچنین کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در مرز نوار غزه تبادل نظر کردند.

رؤسای جمهور دو کشور در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول در اعلام موضع مشترک مسلمانان و پیگیری موضوع فلسطین در سازمان ملل متحد تاکید کردند.

 

گفتگوی تلفنی اردوغان و مرکل درخصوص فلسطین

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مورد آخرین تحولات فلسطین تلفنی گفت‌وگو کردند.

در این گفتگو اردوغان و مرکل افزایش تنش در فلسطین به دلیل شلیک به معترضان در غزه را بررسی کرده و بر دشوار بودن دستیابی به راه حلی مناسب در شرایط کنونی تاکید کردند.

همچنین ريیس جمهور ترکیه در خصوص اجلاس فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که قرار است روز جمعه در استانبول برگزار شود اطلاعاتی را در اختیار صدر اعظم آلمان قرار داد.

سران دو کشور در این گفتگو بر ادامه ارتباط نزدیک برای تبادل نظر درخصوص مسائل منطقه ای و روابط دوجانبه توافق کردند.

گفتگوی تلفنی اردوغان و پوتین

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک گفتگوی تلفنی در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس و همچنین کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در مرز نوار غزه تبادل نظر کردند.

اردوغان مورد حمله وحشیانه قرار گرفتن معترضان فلسطینی در مقابل چشم جهانیان را شرم‌آور دانست و پوتین را درباره نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی که قرار است روز جمعه (18می) در استانبول برگزار شود، درجریان قرار داد.

 

 

 

خبرگزاری آناتولیخبرهای مرتبط